ايران رساله
پروژه مقاله بازاریابی غلات آلی با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله بازاریابی غلات آلی با word دارای 24 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله بازاریابی غلات آلی با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله بازاریابی غلات آلی با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله بازاریابی غلات آلی با word :

بازاریابی غلات آلی

مقدمه
بازاریابی غلات تولید شده به صورت آلی با بازاریابی غلات به صورت رسمی و قراردادی تفاوت بسیار دارد. در حالیکه پرورش دهنده قراردادی می تواند تمام یک برداشت محصول را در یک انبار بزرگ به امانت بگذارد. تولید مواد آلی معمولا به وسیله یک قرارداد با خریداری بخصوصی انجام می شود.

بازار مواد آلی از توده زیادی از خریداران با نیازهای ذخیره ای خودشان، از کمیت های کوچک تا عمده تشکیل شده است. حتی خریداران کلان معمولا نمی توانند تمام ذخیره یک محصول خاص را یک جا دریافت کنند، اما ممکن است به مقدار مشخصی هر ماه نیاز داشته باشند. بنابراین مهم است که تولید کننده مواد آلی ظرفیت ذخیره سازی داشته باشد و کیفیت آن محصول طی چندین ماه حفظ شود.

(1) . ذخیره سازی ممکن است مهم نباشد اما یک عامل عمده برای بازاریابی موفق است.
بعلاوه مهارتهای بازاریابی مورد نیاز تولید کنندگان مواد آلی متفاوت اند.

(2) . تولید کنندگان قراردادی غله می توانند سودشان را با زمان بندی فروش به منظور سود جستن از نوسان های بازار، افزایش دهند. تولید کنندگان مواد آلی، سعی در بدست آوردن سودهای بیشتری به وسیله استفاده از تجربه، دانش و روابط دارند. تولید کنندگان با تجربه می دانند، بازارها کجا هستند، چگونه مذاکره برای معامله داته باشند و جگونه خود را به عنوان عرضه کنندگان قابل اعتمادی در طی روابط دراز مدت با خریداران نگه دارند.

بازارهای مواد آلی می توانند شکننده و قابل تغییر باشند با دوره هایی از تقاضاهای زیاد و عرضه کم برای محصولات خاصی به علاوه داشتن دوره هایی با ذخیره بالا و تقاضاهای بسیار کم. تقاضا برای غلات آلی به طور گسترده ای بر حسب نوع غله متفاوت و گوناگون است.

در حالیکه گوناگونی غلات قسمت همی از سیستم های کشت مزرعه ای غلات است، اما می تواند بسیار مشکل باشد که بازارهایی را پیدا کنند که تقاضاهای کمی را داشته باشند. بکارگیری باالنسبه یک نوبت چرخشی با ثبات به کشاروزان اجازه بازاریابی جلوتر و پیش از زمان می دهد

تا اینکه آنها با این سئوال مواجه شوند که هر سال چه بکارند. تولید کنندگان علاقه مند به مواد آلی باید با چندین خریدار تماس داشته باشند تا چیزی درباره بازار بدانند و بیشتر درباره محصولات تقاضا شده، استانداردهای کیفیت و قیمت بدانند.

در سال 1993 تجزیه و تحلیل بازاریابی برای محصولات آلی در Northern Plains آشکار ساخت که محدودیت های عمده برای کند وآرام کردن بازاریابی، جریان کند عرضه غلات و پرداخت های دیر برای محصولات (برای تولید کنندگان) و مشکلات کیفیت (برای خریداران و پردازشگران) بودند. به کشاورزان معمولا طی زمان ت30 تا 60 روزه در عوض پرداخت نقدی، پول می دادند،

تولید کنندگان بررسی شده در تحقیق بالا دربازه سودی که بین جمع آوری محصول و تحویل محصول در ماه بعدی افزایش یافته بود، نگران بودند. آنها همچنین کمبود اعتماد بنفس را در خریدار بخصوص در خریداری محصول بعد از تقاضا از کشاورز برای کشت آن را ابراز داشتند.

امروزه کشاورزان می دانند که چگونه غلات آلی با کیفیت عالی تولید کنند و تشکیلات زیر بنایی بازاریابی به منظور عرضه غله به صورت سریعتر و تاخیرات پرداخت دستمزد کمتر گسترش یافته است.

هنوز ممکن است تاخیری بین تحویل و دریافت دستمزد باشد زیرا زمانی برای مسند سازی زنجیره نگهداری و سرپرستی مورد نیاز است اما تولید کنندگان چشم به دو هفته تاخیر دوخته اند تا دو ماه تاخیر، همچنین گزینه های موجود بیشتری برای کشاورزان فراهم است.

قیمت های اضافی (اضافه بها) اغلب بر مبنای تمیز نگه داشتن و تحویل هستند. با این وجود با رشد سریع در تولید چارپایان موج همانندی در تقاضای مواد غذایی (حیوانات) شده و تعدادی از این خریداران غلات تمیز نشده را خواهند خرید

. قراردادها تولید کننده را به عنوان هر دو، یا یکی یا هیچکدام از آنها مشخص خواهد کرد. برای مثال، تعدادی از قیمتها برای (شرکت) FOB، به صورت نهایی مشخص شدند و تولید کننده باید هزینه ارسال و تمیز کردن را بدهد.

دیگر خریداران ممکن است قیمتی را بر مبنای کیفیت بعد از تمیز شدن بدهند اما خریدار هزینه ارسال و تمیز کردن را بدهد. پرورش دهندگان با تجربه تاکید می کنند که تمیز کردن و ارسال هزینه های سنگینی اند و شخص باید متن قرارداد را به منظور عدم برخورد با مشکل دقیق بخواند. همچنین مهم است که بدانیم اگر محصول تحت استاندادهای مشخص شده باشد. چه اتفاق خواهد افتاد.

استاندادهای کیفیت
« مایک پرات» مدیر خرید قبلی در شرکت آمریکایی غلات (با نام سلامتی و تغذیه) بیان می کند که توانایی بدست آوردن استانداردهای کیفی و ذخیره سازی محصولات، فاکتورهای عمده ای برای کشاورزان آینده هستند.

(1) . با این وجود نیازهای خریدار متفاوت اند. برای تولید های برای مصرف غذایی، خریدار به نمونه و شاخص از محصول برای مطمئن شدن از کیفیت محصول ارسالی نیاز دارد. تولید کنندگان باید با انواع تکنیکهای نمونه برداری آشنا باشند و بدانند که چگونه آنها بر روی نمونه فرستاده شده برای خریدار تاثیر می گذارند. تعداد زیادی از سازمانهای گواهی دهنده در این مورد اطلاعاتی را در این زمینه می دهند.

همچنین خریداران بر حسب درجه تمیزی و شرایط مورد نیاز متفاوت اند. در حالیکه خریداران زیادی نمی خواهند که محصول تمیزی داشته باشند دیگر خریداران ترجیح می دهند که شرایط خاص خودشان را با استفاده از وسایل و تجهیزات خودشان انجام بدهند.

کمپانی «لین کلارکسون» در « سرگردوی شمالی» بیان می کند که « تعداد بسیار کم و معدودی از کشاورزان از به نظم درآوردن و عرضه ماشینی که ما فکر می کنیم برای عرضه مواد عالی برای پردازشگران غذا های انسانی حمایت می کنند.

الک و غربال کردن صدمه به غشاء غله می زند اگر از قبل تمیز کردن برای استانداردهای کیفی مورد نیاز باشد، بذرهای هرزه، مواد سبزینه و دیگر اضافات باید قبل از ذخیره سازی دور ریخته شوند. اینگونه خریداران به دنبال ظاهر بسیار عالی و قابل عرضه بدون خرده های اضافی هستند.

آقای پرات مثالی از تولیدکنندگان سویا می آورد که با قیمتی برای هر پوشل
(پیمانه به وزن) 20 دلاروسوسه شدند و میله قط زن را روی کمباین به منظور سود دهی بیشتر پایین آوردند.

محصول ممکن است که خیلی کثیف شود تا اینکه، محصول نهایی فقط تا 10 دلار قابل فروش بوده خرمن کوبی یا جمع آوری محصول یکی از مهمترین مراحل برای مطمئن شدن از یک کیفیت بالا می باشد مهم است که کمباین ها در نهایت دقت تمیز شود تا از آلوده شدن با مواد غیر قابل قبول، بخصوص ارگانیسم های اصلاح شده ژنیتیکی (GMO) جلوگیری شود.

اگر شما یک کمباین داشته باشید بهتر است ، زیرا دقت بیشتری را برای پرداختن به جزئیات دارید. جمع آورندگان سنتی خرمن دقت لازم را برای ذرات ریز نمی گذارند بعلاوه آنها نوعا بازار غلات خرده ریز عاریت کرده اند و اغلب با محصولات خاص مثل سویا ( دانه های روغنی) دارای ارزش غذایی و خر شده و گندم (سیاه گاوی) آشنایی ندارند

اگر شما کارگران سنتی اجاره می کنید، بهتر است که مبلغ زیادتری را به منظور بسیار دقیق تمیز کردن خرمن هایشان بدهید تا از آلودگی جلوگیری شود و ماشین آلات بهتر به کار برده و تنظیم شوند.

زمان خرمن کوبی برای کسب سطح رطوبت مناسب و جلوگیری از سبز شدن و جوانه زدن و خرد شدن غلات نقش مهمی دارد. آقای « تام سن لی » بیان می کند که بیشتر رطوبت در توده غلات در هنگام بارگیری نگه داشته می شود در این زمان فضای میان غلات پر می شوند و جابجایی هوا کاهش می یابد.

سطوح مرطوب زمین بای به طور جداگانه جمع آوری محصول شوند تا از جمع آوری غلات رطوب که ممکن است خراب یا فاسد شوند یا کپک بزنند جلوگیری شود. او اظهار می دارد که بهترین غلات آنهایی اند که هوا داده شده اند یا در آخور خشک شده اند

. هوا دهی باید در روزهای خشک پاییز انجام شود نه در شب یا روزهای مرطوب هوا دهی رطوبت غلات را کاهش می دهد و از عرق کردن محصول که منجربه کپک زدن می شود جلوگیری می کند نوستان های دما در خارح منجر به عرق دهی می شوند و باید تذکر داد که از آن جلوگیری شود. اگر خشک کردن به صورت مکانیکی مورد نیاز است باید به صورت آهسته با دمای کم انجام شود. دمای 90 درجه فارنهایت با جریان زیاد هوا بهتر است. آقای « سن لی » می گوید که کیفیت غذایی در دماهای بالا پایین می آید.

کمپانی (Fairriew Farms) راهنمایی در مورد خرمن کوبی ذخیره سازی در شبکه انترنت دارد اگر چه بیشتر روی سویا و دانه های روغنی تاکید دارد، می توانند نشان دهد که چگونه استانداردهای ذخیره سازی و خرمن کوبی دقیق و سختی می توانند وجود داشته باشند. در اینجا تعدادی از آنها را که در ارتباط با سویا برای مصرف انسانی هستند، آورده ایم :
• دانه ها را در سطح رطوبتی که منجر به خراب شدن طی ذخیره سازی
• (برای سویا 13 درجه) انجام دهید.
دوباره به یاد داشته باشید که نیازهای خریدار گوناگونند، برای مثال، شرکت کلارکسون ترجیح می دهد که کشاورزان در رطوبت 15 درجه محصول را جمع آوری کنند تا دانه ها ترک نخورند و سپس دانه ها را با هوای محدود خشک کنند .
• مزارع باید از غلات خالی باشند (غربال و الک کردن نباید محصول را از سویا جدا کند)
• تکه بزرگ ی کثیف و گل را از جمع آوری محصول دور کنید. آن دانه هایی را که در سطح پایین زمین هستند را فراموش کنید و میله قط زن را از کثیفی دور نگه دارید.

• علوفات سبزینه و ساقه ها باعث گرد وخاکی می شوند که به غشاء و پوسته دانه ها می چسبند و به دانه لک های ارغوانی رنگی می دهند که جدا شدنی نیستند.
• کمباین ها و واگن های مزرعته باید از دیگر انواع سویاها تمیز باشند تا از آلودگی و فساد جلوگیری شود.

• ماشین آلات را طوری تنظیم کنید تا صدمه به دانه به حداقل برسد.

• ظرفهای جمع آوری را تمیز نگه داریدؤ گرد وخاکها ی حاصل از دانه ها و دانه های کپک زده را دور کنید و علوفات اطراف سطلها را اصلاح کنید تا پناهگاهی برای حشرات نباشد.
• دانه ها را در سطلها به وسیله پنکه سرد نگه دارید. بعضی خریداران به هوا دهی نیاز دارند.
• سطح مناسبی از رطوبت باید در طی ذخیره سازی برای جلوگیری از کپک زدگی و فساد نگه داشته شود.

• حشرات باید دور شوند ولی هنگام ذخیره سازی، حشره کشی به وسیله دفع آفات اجازه داده نمی شود. ATTRA) اطلاعاتی را در مورد کنترل مواد آلی حشرات داده است.)
تمام این تلاشها ی اضافی به منظور مطمئن شدن از بالا بردن قیمت محصول و بالا بردن کیفیت برای خریدار می باشد صفحه 6 اینترنتی مربوط به این شکرت را به منظور راهنمایی کامل ببینید.

آقای « مایک برات» تاکید زیادی بر حرکت دادن دانه ها و غلات روی یک صفحه میزان شده بر اساس وزن مخصوص دارد تا سنگهای کوچک و شیشه و اضافات کوچک جدا شوند. او تاکید می کند که تاجر ( یا پرورش دهنده، اگر بازاریابی به صورت مستقیم است) مسئول هر گونه ماده خارجی از قبیل تکه های سنگهای آسیب دیده ماشین آسیاب می باشد اقلام کوچک بذر مثل تکه های کتان به آسانی تمیز می شوند.

در مورد ذخیره سازی: On- Farm Storage
مبالغ اضافی تولید مواد آلی ثبات کافی ندارند. زیرا بازار مواد آلی ،شبیه دیگر
بازاره های خاص کوچک است و به آسان صاحب ذخیره زیاد می شود.
آقای پرات بیان می کند که تنها روش سری وی برای کشاورزان مواد آلی این است که در امکانات و تسهیلات ذخیره سازی سرمایه گذاری کنند – هر سال یک ظرف جمع آوری کنید اگر شما بتوانید آنرا ذخیره کنید . شما با حفظ بازار پول بدست

می آورید . وآنرا هنگام نقصانات و کمبودها به قیمت بالا می فروشید. ( مشروط براینکه آنرا ذخیره نکنید زمانیکه وضع کیفیت وخیم شود‌) به خاطر داشته باشید که هر روز که غله در انبار داشته باشید هزینه برایتان خواهد داشت و سعی کنید که قرار دادی را با خریداری که محصول را پذیرفته یا هزینه ذخیره را قبول دارد، بپذیرد. روش جایگزین این است که با خریداری که جای ذخیره دیگری دارد ،

قرار داد بپذیرد. بر طبق کمپانی organics و Home stead روبه رو شد در کانادا و در دنیا تقاضا برای تقریبا هر نوع محصول آلی وجود دارد ، اگر آن طوری ذخیره شود تا شرکت بتواند آنرا پردازش کند . دیگر مزیت ذخیره این است که شما
می توانند نمونه های محصول را به خریدار قبل از فروش بفرستید

. این امر نشان دادن گیاهان پردازش شده با مقدار زیادی غله که خارج از سطح استاندارد هستند و می توانند سریعا توسط خریدار پذیرفته نشوند جلوگیری می کند. هنگام فرستادن یک نمونه آنرا به عنوان نمونه ای از آنچه هست بفرستید نه به عنوان یک نمونه کامل شما نمی خواهید که باعث نگرانی خریداری شوید که کیفیت نمونه از توده غلات بیشتر باشد. شما همچنین می توانید غلات ذخیره شده را از یک آزمایشگاه مستقل برای سطح پروتئین ، سطح کیک ( خراب شدگی ) سمومات باکتریایی و مواد خارجی تست کنید.

مقاله خاص درباره آلودگی محصولات و غلات اصلاح شده ژنیتکی:
با پیدایش ارگانیم های اصلاح شده از لحاظ ژنیتکی ( GMO ) خطر دیگر به خطرهای کشاورزان و کشتکاران اضافه شده است . استاندارهای منظم و ساماندهی شده از استفاده از محصولات و غلات GMO جلوگیری می کنند

. همراه با این ممانعت احتمال آلودگی غلات با گرده ارگانیم های ژنیتکی از مزاره مجاور و یا آلودگی در حین برادشت یا ذخیره سازی را هم وجو دارد. در مورد گندم ، گرده بار آورده از یک مزرعه با گندم اصلاح شده ژنیتکی می تواند گندم در حال رشد مزرعه مجاور را آلوده کند و تست این دانه را در مورد اصلاح ژنیتکی مثبت کنده و در صورتی که نتایج تست مثبت ، مشخص شود ، تمام محصول به عنوان مواد غیر آلی یا غیر ارگانیک بازگشت خواهد خورد.

برای اجتناب از آلودگی ، علاوه بر استفاده از مرزهای میان بند در مزرعه ، برداشت محصولات غیر اصلاحی را در صورتی زمان رسیدگی اجازه دهد در ابتدا در نظر بگیرید. هنگام برداشت محصولات غیر اصلاحی در مزارع مجاور با محصولات اصلاح ژنیتکی ، بررخود و عمل با چند ردیف در کناره های مزرعه چنانکه که گویی آنها محصولات اصلاحی بوده اند را در نظر داشته باشید و این کار را برای گاهش احتمال گندم یا محصول آلوده ، شده به گرده گیاه اصلاحی انجام دهید.

هنگام انتقال از مزرعه محصولات اصلاحی به مزرعه محصولات اصلاحی کمباین
( دستگاه دروگی را کاملا تمیز کنید . یک کمباین می تواند بیش از دو ی 3 کپه از گندم های قبلی را در خود داشته باشد . هرگونه وسیله محل محصولات باید کاملا پاکیزه سازی شود . گودال ها یا محفظه های مخصوص دریافت گندم یا غلات ، پره ها ، نوارهای نقاله ، بالابرها، خشک کن ها و سطح ها یا صندوقها تمام منابع احتمالی اختلاط هستند

. داخل و اطراف این بخشهای سیستم را برای به حداقل رساندن اختلاط کاملا تمیز کنید . مقداری غله غیر اصلاحی را با بالاترین ظرفیت از بین سیستم عبور دهید تا سیستم از غله اصلاحی پاکسازی می شود . بر حسب زدن و عنوان بندی کردن سطل ها و سیستم های انتقال را با برچسپ های مشخص شده با رنگ در نظر داشته باشید و همچنین راهنمایی هایی برای اجتناب از اختلاط غله اصلاح ژنیتکی با غلات اصلاح نشده.

به خاطر داشته باشید که پتانسیل اختلاط در هر مرحله از فرآیند از کاشت تا برداشت و از انبار سازی تا حمل وجود دارد. نمونه های همه چیز را فگاه هداری کنید ، شمال بذری که کاشته شده ، نمونه هایی از آنچه برداشت شده است و نمونه هایی از آنچه حمل شده است تا هنگامی احتیاج به این اسناد نیاز دارید که بدانید خریدار راضی است . اگر شما هر گونه شک و سوالی در مورد خلوص محصول خود یا بذر کاشته شده خود دارید، آن را در مورد آلودگی ارگانیم اصلاح ژنیتکی مورد آزمایش قرار دهید. حتی اگر شما آن را به عنوان مواد غیر اصلاح شده خریداری کرده اید ، آن محصول می تواند بازهم آلوده باشد.

روشهای زیادی برای آزمایش محصولات شما وجود دارد . ارزان ترین و ساده ترین شیوه ها نوارهای تست شرکتهایی همچون Envirologix و Strategic Diagnostic می باشد.در عین حالیکه نوارها ارزان قیمت ( حدود 3 تا 5 دلار) به ازای هر نوار هستند ، اما آنها می توانند فقط یک ژن منفرد را آزمایش کنند.

آیا در صورتی مفید هستند که شما بدانید همسایه شما در حال پرورش چه چیز می باشد و شما نگران آلودگی از آن منبع باشید. آزمایش جامع تربه ازای هر تست حدود 300 دلار هزینه دارد، اما می تواند هر وع ژن مهندسی شده ( اصلاح) از لحاظ تجاری در دسترس را کشف کند.

دو شیوه اکثرا رایج مورد استفاده برای کشف ارگانیم های اصلاح ژنیتکی عبارتند از آزمون مرتبط با آنزیم immunosorberot یا اختصارا ELtsa و فعل و انفعال زنجیره پلیمر از یا PCR است. با توجه به گفته های Dean Layton از شرکت Envirologix برای گندم خام و سویا توصیه می شود در حالیکه PCR برای مواد غذایی فرآوری شده تر مناسب و بهتر است

و به طور معمول تست نواری اغلب به عنوان یک مشاهده ابتدایی با آزمایش PCR برای تشیخص وجود ارگانیم اصلاح ژنیتکی مورد استفاده قرار می گیرد ، از آنرو که تست نواری ارزان قیمت و سزیع است در حالیکه PCR پر هزینه است.

در حالیکه حرکتهایی برای استاندارد سازی روشهای آزمایش و تست وجود دارد ، در حال حاضر بهترین توصیه به کشاورزان و پرورش دهندگان انتخاب روشهای آزمایش و لابراتورها با دقت تمام و احتیاط است . خریداران باید به برنامه آزمایشی شما اعتقاد داشتهباشند و اغلب اجازه می دهند شما بدانید چه آزمایش هایی قابل پذیرش برای آنها هستند

. از آنرو که تضمین صد در صد غیر اصلاح ژنیتکی بودن غیر ممکن است ( به دلیل گسترش آلودگی ارگانیم اصلاح ژنتیکی و محدودیت های آزمایش) پذیرش و اجازه خریدار برای اره درصد تا 5 درصد آلودگی معمول می باشد. با این وجود الزام خریداران برای خلوص 99 درصد آزمایش های دقیق تر از خلوص 95 درصد الزامی خواهد کرد.

این تستها توسط شرکت های Genetic ID / Inc / Central Testing و Envirologixv ارائه شده است : چندین لابراتور آزمایشی در بخش منابع این مقاله فهرست شده است.

استفاده از یک تاجر یا یک کارگزار ( واسطه)
قرارداد بستن با یک تاجر اغلب تنها روش فروش محصولات ارگانیک یا محصولات جایگزین است که فاقد مجاری و کانالهای مشخص شده بازاریابی و بازار هستند. مزایای استفاده از یک تاجر شامل حذف و اجتناب از ادعا های بدهی و هزینه های بیمه و همچنین اجتناب از مجبور بون برای یافتن خریداران و یا گسترش خود بازار می باشد.

در بسیاری موارد تاجران به کشاورزان توصیه هایی در مورد چگونگی تولی و برادشت یک محصول با کیفیت عالی را می دهند. معایب این کار تقسیم ارزش و سود بدست آمده توسط تاجر ، احتمالا پرداخت دیرتر و عدم توفیق احتمالی در محترم شمردن قرار داد را شامل می شود. علاوه بر این کشاورزان با چنین قراردهایی قادر به استفاده بردن از تغییرات مطلوب قیمتها نیستند.

اگر چه کشاورزان در این حالت از مسئله افت وکاهش قیمتها هم مصون هستند ، همانند مقداری ریسک باشد، ممکن است بهتر باشد بدون قرارداد بستن از چندین خریدار بفهمد آنها برای کدام محصولات قرار داد می بندند، سپس بطور مستقل آن محصولات را کشت کند. و هنگام برداشت آنها را به یک یا ند خریدار بفروشد. برای اطمینان از کیفیت ، برخی خریداران در حال حرکت تغییر نحوه خرید از بازار به سوی سیستم ها تولید قرار دادی هستند.

ارتباط با خریداران، آنگونه که دیده ایم، برای تولید کننده حیاتی و مهم است، برای تعیین اینکه چه بکارد، چگونه کاشته خود را باطرحهای تناوبی سازگار کند و چگونه محصولات را پرورش دهد و برداشت کند.

هم تولید کننده و هم خریدار لازم است تمام نکات و زبان های قرارداد را قبل از امضای آن با دقت ملاحظه کننده درک استانداردها و زمانهای مشخص شده حیاتی است. بعنوان مثال، کشاورزان نیاز دارند بدانند استانداردهای درجه بندی در مورد گندم و غلات معین شده برای مصارف انسانی بالاتر از استانداردهای مربوط به غلات علوفه ای و تغذیه دام
می باشد.

تولید کننده بویژه باید درباره جنبه های قانونی تولید قراردادی چیزهایی بیاموزد و بداند گزینه ها و امکانات او در مورد منابع قانونی در صورتیکه خریدار توافق را نقض کند چه هستند. اطلاعات در مورد ارزیابی قراردادها شامل الگوها و موارد نمونه در آدرس سایت انترنتی http://web.aces.uiuc.edu / value/ cont,acts / htx قابل دستیابی است.

Does organic pay
Brian De vore در مقاله ای در Hand ship عنوان می کند بنظر می رسد عقیده اکثریت این باشد که روی آوردن به مواد ارگانیک برای اقتصادی و مقرون بصرفه نگهداشتن آن کافی نیست. کاهش سود مواد ارگانیک قابل پیش بینی هستند در حالیکه بیشتر کشاورزان برای پول بیشتر به مواد الرگانیک روی می آورندد.

قیمت غلات و گندم ارگانیک دو برابر قیمت رایج و متداول شده است و همجنین قیمت بذرهای روغنی بویژه سویا سه برابر قیمت رایج سود برخی محصولات در حالیکه کشاورزان بیشتری به مواد ارگانیک روی می آورند در حال کاهش است،

اما کشاورزانی که بتوانند سالهای انتقال را سپری کنند همچنان موقعیت هایی برای افزایش درآمدشان دارند. همچنین در مورد محصولات معینی افزایش تقاضا وجود دارد که در مورد آنها قیمتها و سودها عملا در حال افزایش هستند. با این وجود برای بسیاری از کشاوزان بجای اینکه زمین خودشان را کشت کنند در زمین اجاره ای کشت می کنند، رفتن به سمت مواد ارگانیک می تواند تفکری بهتر از فروش به مالکین زمین و یا به بانکداران باشد.

قیمتهای نمونه نشان داده شده در جدول 1 وسوسته کننده یا اغوا کننده است اما تمام داستان را بازگو نمی کند. کشاورزان دارای کشکلات بیشتری در قرارداد بستن برای کاشت برخی غلات خاص از قبیل گندم به نام blue corn هستند. Kynn clarkson می گوید: محدودیت تعریف شده ای برای قابلیت بازارهای مناسب برای جذب تمام ذخایر قابل دسترس دارد. تولیدات کشاورزی بازار باز به از بین بردن سریع سود قیمتها بسرعت گرایش و تمایل دارد.

تولید قراردادی تمایل به تنظیم ذخیره آن چیزی دارد که بازار بتواند آن را جذب کند و براین اساس منافع و سودی را به مدت طولاتی تر از تولید بازار باز کسب کند بسیاری کشاورزان همچنین در حال پی بردن به این نکته هستند که نیاز دارند مقدار بیشتری از محموله های غلات ارگانیک را به کار بگیرند،

به جای فقط بکار گرفتن محصولات شان با دستگاههای محلی. شبیه تمام غلات با هویت تعریف شده، غلات ارگانیک موقعیتی را برای کشاورزان افزایش ارزش ارائه می دهند، اما آنچه که ارزش را اضافه می کند آسان بدست نمی آید.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله آدولف هیتلر با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله آدولف هیتلر با word دارای 10 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله آدولف هیتلر با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله آدولف هیتلر با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله آدولف هیتلر با word :

آدولف هیتلر (20 آوریل، 1889 – 30 آوریل، 1945) پیشوای حزب ملی کارگران سوسیالیست آلمان (حزب نازی) و آلمان نازی از 1933 تا 1945. دارای مقاماتی همچون صدر اعظم آلمان، رئیس دولت، و ریاست ایالات، یک دیکتاتور مطلق و سخنرانی با استعداد، هیتلر یکی از مهم‌ترین پیشوایان تاریخ جهان است و به همین دلیل مورد توجه است. مجموعه ارتشی- صنعتی او توانست آلمان را از بحران اقتصادی ناشی از جنگ جهانی اول خارج سازد و قوای تحلیل رفته آلمان را ترمیم نماید و آن را تبدیل به یکی از قدرت‌های برتر اروپا نماید.

هیتلر مبادرت به ایجاد یک آلمان بزرگ نمود. یکی از دلایل اولیه و عمده وقوع جنگ جهانی دوم الحاق اتریش و تهاجم به چکسلواکی و لهستان در 1939 توسط او بود که در نتیجه انگلستان و فرانسه به آلمان اعلام جنگ کردند. جنگی که بین دو قدرت محور و متفقین درگرفت و در طی این مدت خرابی‌های بسیاری در اروپا به وجود آمد. هیتلر به طور مستقیم مسئول هدایت و رهبری سیاست نژادی آلمان نازی، کشتار و سوزاندن جمعی، مرگ و آوارگی میلیون‌ها نفر است.او پس از اینکه متوجه نابودی نیروهای رایش سوم شد، قبل از رسیدن نیروهای ارتش سرخ در پناهگاه زیرزمینی خود در برلین دست به خودکشی زد.

دوران کودکی

کودکی آدولف هیتلر
آدولف هیتلر حدود ساعت 06:30 بعد از ظهر20 آوریل 1889 دربراونا-آم-این، شهری کوچک در نزدیکی لینتز در ایالت اتریش شمالی، نزدیک به مرز آلمان زاده شد. پدر او آلویس هیتلر ( 1837 – 1903)، یک کارمند پائین رتبه گمرک بود.

شایعاتی مبنی بر یهودی بودن هیتلر وجود داشت که هنوز هم ادامه دارد. گفته می‌شود، مادر بزرگش ماریا شیکل گروبر پدر هیتلر را وقتی در خانه یک یهودی به نام خانواده «فرنکِن برگِر» در گراتز اتریش کار می‌کرد، به دنیا آورد. به هر حال تاریخ دانانی همچون ورنر مازر و ایان کِرشاو این امر را غیرممکن می‌دانند. مطالعات دقیق دانشگاهی (از جمله بررسی و تطبیق دقیق اسناد دوائر دولتی کوچک‌ترین اثری از وجود چنین خانواده‌ای در آن منطقه نیافتند – مثلاً بر مبنای اسناد مالیاتی و یا ثبت احوال و یا اسناد مالکیت و غیرو) بدون کوچک‌ترین شکی نادرستی این شایعات را ثابت کردند. ظاهراً این شایعات را خود یهودیان بعد از پایان جنگ دوم جهانی دامن زدند به دو دلیل: یکی آنکه نشان دهند نفرت هیتلر از یهودیان ریشه در پیچیدگی‌ها و مشکلات ژرف روانی و خودبیزاری دارد، و دوم اینکه به هر صورت، حتی با نگاهی منفی، نمی‌توان نبوغ و قابلیت‌های سترگی در وجود هیتلر را انکار کرد، و یهودیان همواره کوشش دارند که چنین وانمود کنند که قوم یهود از سایر نوع بشر دارای قابلیت‌های درونی سترگ تری است. به هرروی نظریه یهودی بودن هیتلر از دیدگاه جهان آکادمیک کاملاً مترود و متروک است.

مادر هیتلر، کلارا هیتلر (زاده پولزل)، دومین دختر عموی آلویس بود. او شش بچه به دنیا آورد. تنها آدولف، که دومین فرزندش بود، و خواهر کوچکش پاولا در کودکی زنده ماندند.
آدولف یک پسر باهوش بود، او شیفته سخنرانی‌های پرفسور لئوپولد پُچ شده بود، کسی که در عقیده مرد جوان تأثیر زیادی داشت. هیتلر علاقه زیادی به مادرش داشت ولی می‌توان گفت که از پدرش متنفر بود، کسی که اهل انضباط بود. در کتابش نبرد من، که تا اندازه‌ای تبلیغاتی نوشته شده بود، آدولف لحنی مودبانه درباره پدرش دارد، به هر حال او اظهار می‌کرد تصمیم جدی که برای نقاش شدن داشت باعث اختلاف نظرات بسیاری در بین آنها شده بود. در ژانویه 1903 الویس مُرد، ودر دسامبر 1907 کلارا به دلیل ابتلا به سرطان سینه درگذشت.

اوایل بزرگسالی
اندکی پس از مرگ مادرش، هیتلر 18 ساله، لینز را به قصد وین در جستجوی نقاش شدن ترک کرد، او حقوق یتیمی داشت، وبه عنوان یک طراح، برای خانه‌ها و ساختمان‌های مجلل مشغول به کارشد. او دوبار برای دانشکده هنر وین درخواست داد، ولی پذیرفته نشد. حقوق یتیمی او در 1910 قطع شد، اما مقداری پول از خاله اش به ارث برد. پول موروثی او نیز به زودی تمام شد. برای چندین سال او از روی کارت پستال‌ها نقاشی می‌کرد و آن‌ها را به تاجران می‌فروخت. هنوز هیتلر در حاشیه شهر و در محله‌های بی خانمانها زندگی می‌کرد. او در اوقات فراغتش بارها در اپرای تالار کنسرت وین شرکت کرده بود، به خصوص اساطیر اسکاندیناوی که توسط ریچارد وگنر اجرا می‌شد. او همچنین اوقات بسیاری را به مطالعه می‌گذراند.

هیتلر در سالهای اقامت خود در وین به عضویت یک گروه فعالضد یهود در آمد. در آن زمان اغلب، اهالی وین مردم یهودی را تحقیر می‌کردند. علاوه بر این مخالفت با یهود ریشه‌ای عمیق در فرهنگ کاتولیک‌های اتریش داشت. وین دارای یک جامعه بزرگ یهودی، شامل بسیاری از یهودی‌های ارتدکس اروپای شرقی بود. هیتلر تحت تأثیر روزنامه نگارانی هم چون لنز ون لیبن فیلز و سیاستمدارانی چون کارل لوگر، شهردار وین، یا جورج ریتر ون اسچونر قرار گرفت. و به واسطه آن‌ها هیتلر به برتری نژاد آریایی اعتقاد یافت که این اساس شکل گیری تفکر سیاسی او بود. سرانجام هیتلر باور نمود که یهودی‌ها دشمن فطری و مسلم آریایی‌ها هستند و هم چنین عامل اصلی مشکلات اقتصادی آلمان هستند.

در سال 1913، هیتلر برای اجتناب از خدمت سربازی در ارتش اتریش- مجارستان به مونیخ نقل مکان کرد. بیشتر هم نژادان آلمانی او نیز این مشکل را داشتند. ارتش اتریش بعدها او را بازداشت کرد و مورد آزمایش جسمانی قرار داد که برای خدمت نامناسب تشخیص داده شد، او مجاز به بازگشت به مونیخ شد. اما وقتی در اوت 1914 امپراتوری آلمان جنگ جهانی اول را آغاز کرد، برای لشکر باواریَن داوطلب شد. او یک سرباز وظیفه فعال بود که به عنوان پیغام آور در فرانسه و بلژیک در معرض دید آتش دشمن خدمت کرد. اگر چه خدمت هیتلر قابل تقدیر بود ولی به خاطر اینکه تابعت آلمانی او مفقود شده بود هرگز به بالاتر از سرجوخه ترفیع نیافت. او دوبار برای شجاعت در جنگ نشان صلیب آهنی، درجه دو، در دسامبر 1915، و صلیب آهنی، درجه یک (به ندرت به سرجوخه‌ها اعطا می‌شود)، در اوت 1918 را دریافت کرد.
در مدت جنگ هیتلر یک آلمانی میهن پرست دو آتشه شد، هرچند او تا سال 1932 تابعیت آلمانی نداشت. وقتی که مردم اعتقاد به شکست ناپذیری ارتش آلمان داشتند، آلمان در نوامبر سال 1918 تسلیم شد. هیتلر به خاطر تسلیم شدن آلمان دچار شوک شدیدی شد. او در آن زمان به خاطر حمله گازهای سمی در بیمارستان صحرائی بود و به طور موقت دچار نابینایی شده بود. مانند بسیاری از میهن پرستان، او سیاست مداران غیرنظامی را در تسلیم شدن آلمان مقصر می‌دانست.

حزب نازی
پس از جنگ هیتلر در ارتش ماندگار شد، و وظیفه سرکوبی شورش سوسیالیست‌ها را به خصوص در مونیخ، به عهده گرفت، چون او در سال 1919به آنجا بازگشته بود.
در همین زمان بود که فعالیت سیاسی هیتلر آغاز شد و وی به عنوان مأمور مخفی سازمان ضداطلاعات ارتش آلمان، و در رابطه با برخی رهبران افراطی نظامی چون ژنرال لودندروف، گروه کوچک خود را تأسیس کرد؛ همان گروهی که سپس به حزب ملی کارگران سوسیالیست آلمان (حزب نازی) بدل شد.

در نوامبر 1923 ژنرال لودندروف و هیتلر کودتای نافرجامی را ترتیب دادند که به کودتای مونیخ معروف است.
نتیجه جنگ جهانی اول برای آلمان شکستی فاجعه بار بود. کشورهای پیروزمند در “عهدنامه ورسای” شرایطی بس خفت بار را به این کشور تحمیل کردند. هیتلر مانند بسیاری از هم نسلان خود، تسلیم آلمان را رد می‌کرد، شکست آلمان را نتیجه اتحاد یهودیان و کمونیست‌ها می‌دانست و خواهان جبران آن بود. هیتلر پس از جنگ در سی سالگی به فعالیت تشکیلاتی روی آورد و در سال 1919 به جریان فاشیستی حزب کارگری آلمان پیوست. در جریان فعالیت‌های تبلیغاتی استعداد بی نظیر خود را در ایراد سخنرانی‌های پرهیجان و تحریک آمیز نشان داد. او شعارهای ساده و تکراری را با لحنی تند و آتشین بیان می‌کرد و نفرت و کینه توزی را به جان هواداران می‌دمید.

در سال 1921 هیتلر و هواداران افراطی او جریانی به نام حزب ملی کارگران سوسیالیست آلمان با نام اختصاری (حزب نازی) تشکیل دادند. این حزب در سال 1923 در مونیخ دست به شورش مسلحانه زد. اقدام نازی‌ها به شکست انجامید، هیتلر دستگیر شد و نه ماه به زندان افتاد.

هیتلر مرام سیاسی خود را به روشنی در کتاب “نبرد من” تشریح کرده است. به عقیده او عناصر “بیگانه” یا “غیر آریایی” باید از میان ملت آلمان زدوده شود، تا پاکی و اصالت خون ژرمن تأمین گردد. ملت آلمان باید خود را برای سروری جهان آماده کند. نازی‌ها حق خود می‌دانند که برای رسیدن به این هدف از هر وسیله‌ای استفاده کنند و تمام اقوام و ملت‌های “پست و غیر اصیل” را از سر راه خود بردارند. ناسیونال سوسیالیسم بیان ایدئولوژیک ساده و در عین حال کاملی برای یک نظام تام گرا (توتالیتر) است، که سلطه مطلق و انحصاری شالوده آن است، با شعارهایی از قبیل: ملت واحد، رهبر واحد، ایدئولوژی واحد، حزب واحد. حزب نازی از سال 1925 سیاست تازه‌ای در پیش گرفت . هیتلر در نطق‌های آتشین خود وعده می‌داد که با تشکیل رایش سوم مردم آلمان به پیشرفت و بهروزی کامل دست خواهند یافت و تمام مشکلات جامعه حل خواهد شد. با شکست “رایش دوم” در جنگ جهانی اول، در آلمان “جمهوری وایمار” تشکیل شده بود، که در بحران غرقه بود. در جامعه‌ای که لایه‌های گسترده مردم با بی کاری و فقر روبرو بودند، سخنان هیتلر برای برخی جذابیت داشت.

مسیر قدرت
در انتخابات سال 1932 حزب نازی 30 درصد آرا را کسب کرد و نشان داد که به مهم‌ترین نیروی کشور تبدیل شده است. نیروهای مترقی و چپ نسبت به خطر قدرت گیری هیتلر هشدار می‌دادند. در سال 1933 بحران سیاسی عمیقی آلمان را فرا گرفته بود. حاکمیت راست گرای کشور بر آن شد که با استفاده از هیتلر به بن بست سیاسی خاتمه دهد و قدرت روزافزون نیروهای چپ را مهار کند. هیتلر در رأس دولتی ائتلافی صدر اعظم آلمان شد.

رژیم نازی
هیتلر با رشته‌ای از عملیات خشن و توطئه‌های رذیلانه (مانند به آتش کشیدن رایش تاگ، پارلمان آلمان) به درهم شکستن مقاومت نیروهای مترقی، سرکوب مخالفان و تحکیم قدرت خود دست زد. او آشکارا اعلام کرد که برای رسیدن به هدف، یعنی پیروزی “رایش سوم” از هیچ جنایتی روی گردان نیست. رژیم نازی طی دوازده سال حاکمیت جهنمی خود در داخل کشور به اختناق شدید، و در سیاست خارجی به تهدید و تجاوز ویرانگرانه دست زد. حزب نازی برای سرکوب مخالفان سیاسی و عقیدتی، در پپگرد و کشتار یهودیان، یگان‌های ضربتی ویژه‌ای مانند اس اس، اس آ و گشتاپو را سازمان داد. این باندها در گسترش رعب و وحشت در سراسر آلمان و سرزمین‌های اشغال شده، و برپایی نظامی وحشیانه و خفقان آلود فعال بودند. هیتلر برای نیل به آرزوهای جهانگشایانه خود زرادخانه عظیمی تدارک دید تا با آتش و باروت “برتری جهانی رایش” را تأمین کند.

تجدید تسلیحات و اتحاد دوباره

آدولف هیتلر با بنیتو موسولینی در مونیخ
در مارس سال 1935 هیتلر با اعلام سربازگیری مجدد در ارتش قرارداد ورسای را زیر پا گذاشت. او مصمم به ساخت نیروی نظامی جدید، متشکل از نیروی دریایی و نیروی هوائی بود. نام نویسی بسیاری از مردان و زنان در ارتش جدید، برای حل مشکل بیکاری مناسب بود. ولی مشکلات اقتصادی آلمان بسیار جدی بودند.

در مارس سال 1936 او بار دیگر، با اشغال دوباره مناطق غیر نظامی راین لند به مفاد قرارداد ورسای تجاوز کرد. او جسورتر شد، چون انگلیس و فرانسه هیچ کاری برای توقفش انجام ندادند. در ژوئیه سال 1936 جنگ داخلی اسپانیا آغاز شد در آن زمان ارتش اسپانیا تحت فرماندهی ژنرال فرانچسکو فرانکو بود. شورشیان مخالف دولت خواستار حکومتی فاشیستی در اسپانیا بودند. هیتلر یگانهایی از ارتش را برای کمک به شورشیان فرستاد. نیروهای مستقر در اسپانیا سلاحهای جدید ارتش آلمان و شیوه‌های جنگی خود را آزمایش نمودند، که از آن جمله می‌توان به بمباران شهرهایی همچون جورنیکا و نابودی آن توسط نیروی هوایی آلمان در آوریل سال 1937 اشاره کرد.

هیتلر در 25 اکتبر سال 1936 با دیکتاتور فاشیست ایتالیا بنیتو موسولینی پیمان اتحاد بست. این اتحاد بعدها توسط کشورهایی چون ژاپن، مجارستان، رومانی و بلغارستان گسترش یافت. مجموعه تمام این کشورها، با نام نیروهای محور شناخته می‌شدند. پس از آن در 5 نوامبر، سال 1937، آدولف هیتلر با مقام رایش جلسه‌ای سری داشت که در آنجا طرح خود، یعنی بدست آوردن “فضای حیاتی” برای ملت آلمان را مطرح نمود. رژیم نازی در سال 1938 الحاق اتریش را به آلمان اعلام کرد. در اول سپتامبر 1939 با حمله برق آسای پیاده نظام مجهز آلمان (ورماخت) به لهستان، جنگ جهانی دوم آغاز گشت.

کشتار و سوزاندن جمعی

هیتلر باهاینریش هیملر، رئیس اِس اِس (متهم به جمع آوری یهودیان، کولی ها، اسلاوها و “دشمن بشریت”)
طبق آنچه نقل شده است بین سالهای 1942 تا 1945، اِس اِس، با همکاری حکومت و نیروهای جدیدی که از کشورهای اشغالی بودند، با روشی معین در حدود سه و نیم میلیون یهودی را در اردوگاه‌های ایرا کشتند. گروهی دیگر نیز به دلیل گرسنگی و بیماری در حین کار اجباری جان می‌دادند.علاوه بر یهودی ها، کمونیستها، همجنس‌گرایان، پروتستانها، معلولهای جسمی، عقب ماندگان ذهنی، اسیران جنگی شوروی، روشنفکران لهستانی، پیروان یهوه، روحانیون مخالف نازی، بیماران روانی، نیز جزو قربانیان بودند. این کشتارها که توسط نازی‌ها انجام می‌شد، در حال حاضر به طور کلی کشتار و سوزاندن جمعی گفته می‌شوند.

جنگ جهانی دوم
اول سپتامبر 1939 با حمله آلمان به لهستان، جنگ جهانی دوم آغاز گشت. هیتلر در در سال 1941 به خاک اتحاد شوروی حمله برد. در آخر سال 1941 با ورود آمریکا به جنگ، ارتشیان هیتلر در برابر جبهه وسیعی از نیروهای متفقین قرار گرفتند. ارتشیان نازی در سال 1943 در جبهه اتحاد شوروی (مقاومت استالینگراد) و در سال 1944 در جبهه غرب (پیاده شدن نیروهای متفقین در نورماندی) ضربات سنگینی متحمل شدند.
از اوایل سال 1945 ارتش‌های متفقین راه خود را به درون سرزمین آلمان باز کردند. ارتش ایالات متحده از غرب و ارتش سرخ از شرق به سوی برلین، پایتخت رایش سوم پیشروی کردند. در ماه آوریل ارتش سرخ برلین را به محاصره گرفت و به طرف ستاد فرماندهی رایش پیش رفت. این جنگ که مسئولیت مستقیم آن با هیتلر بود، به بهای جان نزدیک پنجاه میلیون انسان تمام شد.

آغاز حرکت
در 12 مارس سال 1938، هیتلر اهالی اتریش را برای وحدت با آلمان تحت فشار قرار داد.

مسیر شکست
حمله آلمان به روسیه در آغاز برق‌آسا بود و پیروزیهای چشمگیری را برای نازیها به دست آورد ولی با آغاز سرما ورق برگشت.سازمان هواشناسی آلمان پیشبینی زمستان گرمی را کرده بود ولی در عمل چنین نشد،زمستان پیش رو بسیار سخت و سوزان بود.شهر استالینگراد انرژی سربازان آلمان را گرفت.استالین که از سوی ژاپن احساس آرامش کرده بود نیروهای خاوری شوروی را به جبهه باختری کشاند.حمله به ایران نیز آذوقه و سوخت و مهمات و جنگ‌افزار غربی‌ها و البته انبارهای آرد و گندم و سوخت ایران را به روسها رساند.فرماندهان و سپهبدان آلمانی تسلیم شدند و روسها به سوی آلمان پیشروی کردند.در باختر نیز نیرویهای آمریکایی و انگلیسی و تنی چند فرانسوی در روزی شناخته شده به روز دی(D-Day) در کرانه نرماندی پیاده شدند.هیتلر دستور سیاست جنگی سرزمین سوخته را داد که البته انجام نشد.

شکست و مرگ
آدولف هیتلر رهبر رایش سوم در شامگاه سی ام آوریل 1945 به زندگی خود پایان داد. هیتلر در زمان مرگ تنها 56 سال داشت، اگرچه به گفته شاهدان عینی، در آخرین دوران زندگی پیرمردی خسته و تکیده و بیمار شده بود. ارتشیان نازی در سال 1943 در جبهه اتحاد شوروی (استالینگراد) و در سال 1944 در جبهه غرب (پیاده شدن نیروهای متفقین در نورماندی در روزِدیD-Day) ضربات سنگینی متحمل شدند. از آغاز سال 1945 ارتش‌های متفقین راه خود را به درون سرزمین آلمان باز کردند. ارتش ایالات متحده و انگلستان از غرب و ارتش سرخ از شرق به سوی برلین، پایتخت رایش سوم پیشروی کردند. در ماه آوریل ارتش سرخ برلین را به محاصره گرفت و به طرف ستاد فرماندهی رایش پیش رفت. هیتلر در مخفیگاه خود، به همراه همسر تازه اش اوا براون دست به خودکشی زد. اوا براون با شکستن کپسول سیانور و هیتلر نیز با سیانور و شلیک هم‌زمان گلوله تپانچه به سرش دست به خودکشی زدند.پیکر بی جان آن دو را کسانی که در سنگر بودند به بیرون بردند و به خواست خود هیتلر که خواسته بود پیکرش چون موسولینی به دست دشمنان نیفتد سوزانده شد.

تحلیل شخصیت هیتلر
والتر لانگر در سال 1943 در گزارشی با عنوان ذهن آدولف هیتلر که برای اداره نیروهای مسلح استراتژیک ایالات متحده تهیه کرده بود ویژگی‌های وضع و حال روانی هیتلر را این‌گونه بیان می‌کند :
عقده حاد اودیپ ,پیامدهای مرگ زود هنگام والدین ,دلمشغولی به عصیان دوران بلوغ ,ضعف سازگاری اجتماعی ,نگرشی دوسویه نسبت به زنان ,دوسویه‌نگری مشابهی در قبال اقتدار و تسلط ,کیفیات زنانه انفعالی ,هم‌جنس‌خواهی نهفته ,تک بیضه‌ای بودن ,احساس کهتری ,آزارپرستی ,گرایش مدفوع‌خواری ,ترس از مرگ ,خودبیمارانگاری و تمایل به جنون .

شایان توجه است که هیتلر در برابر چنین سدبلندی از مشکلات پس از سال‌ها بیماری و نومیدی (از 1905 تا 1914) توانست قدرت و تخیل کافی در جهت غلبه بر آنها را در خود جمع کند .جستجوی راه‌حل برای رسیدن به رضایت خاطر هیتلر را به راه‌های غریبی کشاند و او را نیازمند تلاش‌ها و جبران‌خواهی‌های نامعمولی از جمله در قالب عادات غریبی چون گیاه‌خواری ,سامی ستیزی ,جنون ,بدگمانی ,رازوری ,عقده منجی و ابرمرد بودن ,تورم روانی ,قدرت‌طلبی مفرط ,تأکید بر مردانگی ,عمل ,پرخاشگری و همسان‌پنداری با شور عریزه و قدرت ناخودآگاه کرد .

با توجه به سرشت بیمار بودن هیتلر ,آشکار است که او نمی‌توانست به عنوان یک وکیل مجلس وارد سیاست شود .نوع مداخله وی در سیاست باید با منش او همخوان می‌بود .موفقیت نهایی او تا حدود زیادی نتیجه این بود که توانایی یادگیری و به‌کارگیری مهارت‌های سیاسی همساز باخلق و خوی خود را داشت و هم‌زمان توانست بخش قابل ملاحظه‌ای از مردم آلمان را متقاعد سازد که شیوه نگرش و کنش او را در عرصه سیاست ,شیوه‌ای مناسب و موثر بدانند .در این چارچوب استعداد ذاتی او برای سخنوری ,توانایی متظاهرانه‌ای که برای بهره‌برداری از جنون خویش در قالب توفان‌های حساب شده خشم داشت ,استفاده موثری که از روان‌شناسی توده‌ای تبلیغات و نمادها به عمل می‌آورد ,پرورش فره در وجود خویش ,تواناییش برای اقدام و واداشتن دیگران به اقدام و فداکاری و شم سیاسی او جنبه‌هایی از شخصیتش بود که به او یاری می‌رساند .

سلامت پزشکی
شایعه‌هایی از قبیل اینکه :سلامت پزشکی هیتلر بسیار مورد بحث بوده، و نظرات مختلفی مبنی بر رنج بردن او از نشانگان روده تحریک‌پذیر، زخم پوستی، اختلال ضربان قلب، لرزش سمت چپ بدن، سیفلیس، بیماری پارکینسون، اعتیاد به متافتامین، و فقدان بیضه چپ مطرح گردیده است.

خانواده هیتلر

تبارنامه آدولف هیتلر
اوا براون، همسر
آلویس هیتلر، پدر
کلارا هیتلر، مادر
پاولا هیتلر، خواهر
آلویس هیتلر (پسر)، برادر ناتنی
بریجت داولینگ، زن برادر
ویلیام پاتریک هیتلر، برادر زاده
آنگلا هیتلر راوبل، خواهر ناتنی

جلی روئبل، خواهر زاده
ماریا شیکل گروبر، مادر بزرگ
یوهان گئورگ هیدلر، پدربزرگ احتمالی
یوهان ون نپومبوک هیدلر، جد پدری، عموی بزرگ احتمالی و شاید جد درست پدری

خاستگاه نام هیتلر
دو نظریه درباره خاستگاه نام “هیتلر” وجود دارد:
(1) در آلمانی هاتلر و مشابه آن، “کسی که در کلبه زندگی می‌کند”، “چوپان”.
(2) در اسلاوی هایدلر و هایدلرک و مشابه آن


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله نیجریه با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله نیجریه با word دارای 22 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله نیجریه با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله نیجریه با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله نیجریه با word :

زمان درهیچ نقطه ای از جهان به راحتی تحصیل نکرده اند. دسترسی زمان به آموزش آنقدر محدود بود که تصور می‌شد ، امری غیر ممکن باشد. فشار حاصل از تبعیض در آموزش که بعلت فقر والدین است . راز نان به روش می‌کشند. فرصت های مساوی برای اوالاد دختر وپسر وجود ندارد. حتی در بعضی از فرهنگ ها: تحصیل فرزندان دختر قدغن شده است ، چون آنچه از آن ها انتظار می‌رود ازدواجی زود هنگام با خواستگاری پیر ولی پوداراست . مبلغ دریافت شده به عنوان شیر بها؟؟؟ که به خانواده عروس اهدا می‌شود، برای تحصیل پسران مورد استفاده قرار می‌گیرد. چون آن ها هستند که نام خانواده را حفظ می‌کنند وباعث بقاء نسل می‌شوند. بنابراین آموزش دختران به نفع برادرانشان به تاخیر می‌افتد وچه بسا کاملا نادیده گرفته می‌شود. آماری که یونسکو در سال 1988 ثبت کرده ، نشان می‌دهد که 63% جمعیت افراد بیسواد زنان بوده اند. این ارقام میزان تبعیضی که علیه زنان در امر آموزش وجود داشته رامشخص می‌کند.
چنین رسم ناخواشایندی مسلتزم این بوده حه درحوزه آموزش ومنافع مرتبط به آن زنان با فاصله زیادی پشت سر همتای مذکر شان قرار بگیرد هرزمان که والدین استطاعت می‌یافتند، زنان به فراگیری حرفه هایی نظیرپرستاری ، معلمی‌، تدارک غذا و مانند آن تشویق می‌شدند وبه این ترتیب در جایگاهی کمی‌بالاتر از آشپزخاه قرار می‌رفتند، یا در بهترین حالت درسنین قبل ازبازنشستگی به سطح مدیریت میانی ؟؟؟؟ نائل می‌شدند.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله نقش شیشهها و پنجرهها در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله نقش شیشهها و پنجرهها در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان با word دارای 17 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله نقش شیشهها و پنجرهها در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله نقش شیشهها و پنجرهها در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله نقش شیشهها و پنجرهها در بهینه سازی مصرف انرژی در ساختمان با word :

چکیده

در این مطالعه انتقال حرارت توسط تشعشع، جابجایی و هدایت برای پنجرههای معمـولی بـا شیشـههـای تـک

لایه و پنجرههای دوجداره مورد بررسی قرار گرفته و تاثیر میزان صرفهجویی در منابع انـرژی (گـاز، نفـت، نفـت

سفید و;..) با استفاده از جایگزینی پنجره های دوجداره به جای تک جداره محاسبه گردیده است. پنجـره یکـی

از عوامل مهم در تولید بار سرمایشی و گرمایشی یک سـاختمان مـیباشـد. بـه منظـور کـاهش اتلافـات حرارتـی

ساختمانها میتوان از پنجرههای دو جداره استفاده نمـود. انـرژی انتقـالی توسـط پنجـره از نـوع انتقـال هـدایتی،

تشعشعی و وزشی و نفوذ هوای خـارج مـی باشـد. روش هـای جدیـد سـاخت پنجـره از اتـلاف انـرژی بـی مـورد

ساختمان جلوگیری مینماید. استفاده از پنجره دوجداره مرغوب در صرفه جویی سوخت مصرفی مـوثر اسـت و

باعـث صــرفهجـویی در مصــرف وســایل گرمایشـی نیـز مـیشــود. ایــن کـاهش مصــرف شـامل کــاهش ظرفیــت

دستگاه های موتورخانه (درصورت وجود سیستم حرارت مرکزی) و رادیاتورها و در صورت استفاده از بخـاری،

کاهش ظرفیت بخاریها است.

واژگان کلیدی: پنجره، اتلاف حرارت، بهینهسازی انرژی، بار سرمایش و گرمایش

1

-1 مقدمه

یکی از مباحثی که امروزه در مجامع بین المللی اهمیت زیادی پیدا کرده و جدال بر سـر آن زیـاد شـده اسـت

مسئله انرژی است؛ به طوری که بسیاری از جنگ های دهه های اخیر بر سر آن بوده است. خوشـبختانه کشـور مـا

منبع عظیم انرژی در جهان به شمار می رود. اما متاسفانه در مقایسه بـا کشـورهای پیشـرفته در زمینـه بهینـه سـازی

مصرف انرژی کار زیادی انجام نشده است. و از این منابع به طور صحیح استفاده نمیشود.

مصرف انرژی در بخش ساختمان، بخش بزرگی از مصرف انرژی را شامل میشـود. یکـی از راههـای صـرفه

جویی آن عایقکاری صحیح و استفاده از شیشههای مناسـب اسـت. نقـش دیـوار در قـرون وسـطی، محافظـت از

تغییرات آب و هوایی و گرم نگاه داشتن فضـاهای داخلـی بـوده اسـت. امـروزه نـه تنهـا نماهـا از دیـد معمـاری،

کلنجارهای زیادی را ایجاد می کنند بلکه باید جوابگوی عملکردهای زیادی باشند که برای هرکدام می بایست

راه حلی یافت. موضوع دریافت و اتلاف حرارتی، میزان ورود هوا، اختلاف فشـار در طـرف وزش بـاد و طـرف

مقابل آن، که همگی اهمیت خاص خود را دارند.

-2 انتقال حرارت (رسانایی، همرفت، تابش)

سه روش برای انتقال حرارت وجود دارد: رسانایی1، همرفت2 و تابش.3 انتقال حرارت در یک ماده از جهـت

گرمتر به جهت خنکتر اتفاق می افتد.

در رسانایی، حرارت با جریان الکتریکی منتقل میشود، یعنی یک مولکول فلز حرارت را به مولکـول بعـدی

منتقل میکند. وقتی حرارت توسط سیالی مانند آب یا هوا منتقل میشود، به آن همرفت گفته میشود. هنگـامی

که باد می وزد، همرفت با اختلاف درجه حرارت و یا چگالی اتفاق می افتد، که همرفت آزاد نامیـده مـیشـود.

هوای گرمی که از روی رادیاتور به بالا حرکت می کند، مثالی از همرفـت آزاد اسـت. عـلاوه بـر ایـن دو روش

1 conduction 2 convection 3 radiation

2

ذکر شده، حرارت می تواند به صورت امواج الکترومغناطیسی، بدون واسطه ماده و به طور مستقیم از یـک منبـع

نورانی به جسم منتقل شود. مانند حرارتی که از خورشید به زمین می رسد.

وقتی که حرارت در بنا جمع نشود و تامین حرارت با اتلاف آن برابر باشد، به آن توازن حرارتی مـیگوینـد.

در یک سمت این توازن، اتلاف حرارتی را داریـم کـه خـود شـامل دو بخـش اسـت: اتـلاف حـرارت از انتقـال

حرارتی و اتلاف حرارت با تهویه و نفوذ هوا. درجهت دیگر توازن، تـامین و دریافـت حرارتـی را داریـم کـه از

چهار منبع مختلف تامین میشود: تولید حرارت توسط سیسـتم گرمـایش، در سـاختمانهـای مسـکونی، حـرارت

تولید شده از آشپزی و مصرف آب گرم، انرژی الکتریکی برای روشنایی و دستگاهها، دریافت حرارتی با تـابش

نور خورشید و در ادارات استفاده از کامپیوتر، پرینتر و;. در شکل 1 اتلافها و دریافتهای حرارتـی یـک

ساختمان به طور شماتیک نشان داده شده است.

شکل :1 اتلاف ها و دریافت های حرارتی یک ساختمان به طور شماتیک

3

-3 پنجره

پنجره متشکل از یک چارچوب فلزی، چوبی یا پلاستیک همـراه بـا شیشـه داخـل آن در سـاختمانهـا نصـب

می گردد. پنجره ها که در حقیقت جزء جدا نشدنی هر ساختمانی می باشند، در انتقال حرارت هدایتی و تشعشـعی

نقش بسزائی را در هر مجموعه ساختمانی دارند.. برای تعریف پنجره لازم است که ابتدا دیوار تعریف شود.

دیوار جداکننده دو محیط مختلف با درجات حرارت و وضعیتهـای متفـاوت مـیباشـد. پنجـره در حقیقـت

یک نوع بازشو در دیوار است که قاب آن میتواند فلز، چوب و یا پی وی سی باشد و داخل قاب نیز یک لایـه،

دولایه و یا سه لایه شیشه قرار میگیرد. نکته مهم در استفاده از پنجره انتقـال نـور در حـد شـفافیت آن همـراه بـا

صرفه جویی در انتقال حرارت محیط خارج و داخل و همچنین زیبائی آن است.

پنجره ها عمدتا با ضریب انتقال حرارت اکتسابی آنها4 و مقدار نفوذ هـوا از درزهـا مشـخص مـیشـوند. سـایر

مشخصات پنجرهها از جمله جنس قاب و ساخت آن نیز در مرغوبیت پنجره مهم میباشد.

نقش پنجره در بار سرمایشی به مراتب بیشتر از بار گرمایشی است چون در بار گرمایشی انتقال حرارت توسط

پنجره صرفا از نوع انتقال هدایتی است در صورتیکه در بار سرمایشی انتقال حـرارت عـلاوه بـر نـوع هـدایتی آن

شامل انتقال تشعشعی نیز میشود. به همین جهت تمهیدات لازم جهت افزایش مرغوبیت پنجـرههـا از دیـد صـرفه

جویی انرژی عمدتا حول مسائل مربوط به انتقال بارهای سرمایشی اسـت. هرچنـد کـه پنجـره هـای بسـیار جدیـد

قادرند که با تغییر وضعیت خود انرژی اکتسابی تشعشعی را در فصول سرد به داخـل محـیط زنـدگی انتقـال و در

نتیجه در انرژی مصرفی ساختمانها صرفه جویی به عمل آورند.

به طور کلی پنجره ها به سه صورت یک جداره، دو جداره و سه جداره تولید میشوند. در کشورهای صنعتی

پنجره دوجداره بیشترین مورد مصرف را دارد و در سایر کشورها عمدتا پنجرهها از نوع یک جداره میباشند.

انرژی سرمایشی و گرمایشی که از طریق پنجره های واحـدهای سـاختمانی در ایـالات متحـده آمریکـا هزینـه

می گردد حدود 20 میلیارد دلار در سال میباشد، که این رقم حدود 25 درصد هزینه گرم کردن و خنک کـردن

ساختمانها در ایالات متحده آمریکا میباشد.

4 Solar Heat Gain Coeficient – SHGC

4

به منظــور آگاهی هرچه بیشتر از نحوه عملکرد پنجره تولید بار حرارتی و سرمایشی ساختمان عملکــرد یک

لایه شیشه مطابق با توصیه انجمن مهندسان تاسیسات آمریکا شرح داده می شـود. شـکل 2 تبـادل انـرژی در یـک

لایه شیشه را نشان میدهد.

شکل :2 تبادل انرژی در یک لایه شیشه

همانطور که در شکل بالا ملاحظه می گردد حرارت اکتسابی از تشعشع به طور کامل به محـیط داخـل منتقـل

نشده و قسمتی از آن به محیط خارج منعکس میشود. انتقال هدایتی و تشعشـعی نیـز براسـاس اخـتلاف درجـات

حرارت محیط خارج و داخل انجام میگیرد. فرمول کلی برای انتقال حرارت از طریق شیشه به شرح زیر است:

Q U A(T0 Ti ) SHGC AE (1)

که در آن SHGC ضریب کلی حرارت اکتسابی خورشید (بدون واحد)، A مساحت پنجره بر حسب فوت

مربع و E مقدار حرارت اکتسابی برحسب بی تی یو بر ساعت در فوت مربع میباشد.

لازم به توضیح است در فرمول فوق بار حاصل از نفوذ هوای خارج بـه داخـل از طریـق قـاب پنجـره در نظـر

گرفته نشده است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه تحقیق در مورد مقاله ترجمه شده مواد تمیز کننده برای قطعات ماشین های نظامی – آیا جایگزین سبزی برای آنها وجود دارد با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه تحقیق در مورد مقاله ترجمه شده مواد تمیز کننده برای قطعات ماشین های نظامی – آیا جایگزین سبزی برای آنها وجود دارد با word دارای 18 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه تحقیق در مورد مقاله ترجمه شده مواد تمیز کننده برای قطعات ماشین های نظامی – آیا جایگزین سبزی برای آنها وجود دارد با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه تحقیق در مورد مقاله ترجمه شده مواد تمیز کننده برای قطعات ماشین های نظامی – آیا جایگزین سبزی برای آنها وجود دارد با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه تحقیق در مورد مقاله ترجمه شده مواد تمیز کننده برای قطعات ماشین های نظامی – آیا جایگزین سبزی برای آنها وجود دارد با word :

مقاله ترجمه شده مواد تمیز کننده برای قطعات ماشین های نظامی – آیا جایگزین سبزی برای آنها وجود دارد

هیتش کی. تریودی، موریس ال. ماسی، رابی اس. باتاچاریا، جرالد اِی. استرال، دیوید کلوم

چکیده
حلال ها بصورت گسترده در DOD برای تمیزکردن و تعمیر و نگهداری و پاک کردن مواد روغنی از قطعات (مانند سیستم جنگ افزارها، پرتاب کننده های بمب، موتور هواپیما، و غیره) استفاده می گردند. حلال های مورد استفاده در حال حاضر مانند P-D-680 نوع 2، MEK، حلال استودارت و ترکیبات هیدروکربن چربی دار، خطرناک، قابل اشتعال و مواد شیمیایی سمی هستند. تعدادی از تمیزکننده های جایگزین با استفاده از آزمایشات ریزمقیاس ارزیابی شدند. تمیزکننده های سبز بر مبنای شرایط مورد نیاز برای تمیز کردن سیستم های جنگ افزاری انتخاب شدند. تمیزکننده ها از لحاظ ضریب تأثیر پاک کنندگی (CEF)، سازگاری مواد و پاک کردن مواد باقیمانده از تیراندازی ارزیابی شدند. تعداد زیادی از تمیزکننده های جایگزین کارایی پاک کنندگی مشابه یا بهتری را در مقایسه با تمیزکننده های کنونی سلاح ها (P-D-680 نوع 2 و Breakfree) نشان دادند. تمیزکننده های جایگزین می توانند کارایی پاک کنندگی دوستانه تری نسبت به محیط داشته باشند. تست های آزمایشی با استفاده از سلاح ها قبل از اعمال کاربردهای میدانی مورد نیاز می باشد.
کلمات کلیدی: تمیزکننده، سبز، عنصر آبی، حلال، سیستم جنگ افزاری، سازگاری

1- مقدمه
مؤلفه های سیستم های جنگ افزاری (مانند سلاح ههای هواپیمایی، راکت های بمب انداز، موشک اندازها، سیستم حمل مهمات، و غیره) بعلت ته نشینی های باقیمانده از روغن، گل و لای، کربن، گاز باقیمانده از شلیک مهمات، و باقیمانده های مس از خان های چرخش مرمی، پس از استفاده کثیف می شوند. تمیز کردن دوره ای در سطح میدانی توسط سربازان برای حفظ عملکرد درست سلاح و آسان سازی تعمیر و نگهداری و بازبینی مورد نیاز است. از لحاظ تاریخی، تمیز کردن با استفاده از حلال های مختلفی انجام می شده است که بر اساس استانداردهای امروز برای محیط بی ضرر نیستند. این حلال ها شامل انواع P-D-680، حلال های استودارد یا ترکیبات هیدروکربی چربی دار هستند. این مواد شیمیایی از لحاظ سمیت، اشتعال پذیری، و ضایعات خطرناک بر روی محیط تأثیرگذار هستند. مشکلات موجود در مورد حلال های کنونی بدین شرح می باشد: بوی تند نشاندهنده مؤلفه های

ارگانیک خیلی فرار (VOC)، اشتعال پذیری بالا، ضایعات خطرناک، سمیت و واکنش های پوستی. نگرانی های زیادی در مورد اثرات مغایر مواد شیمیایی بر روی سلامت انسان و محیط وجود داشته است. با طراحی مواد شیمیایی ایمن تر، می توان به هدف جلوگیری از آلودگی رسید. این مسئله بر امنیت سلامت انسان و محیط و همچنین کارایی استفاده تأکید دارد.
اخیراً بعضی از تمیزکننده های بی ضرر برای محیط با نام “حلال های سبز” برای پاک کردن سیستم جنگ افزارها ساخته شده اند. بعضی از تمیزکننده های هیدروکربن-مبنا کارایی پاک کنندگی رضایت بخشی را در مورد مشکلات ثانوی نشان داده اند. تمیزکننده های هیدروکربن-مبنا با نقطه اشتعال بالا و فراریت پایین، از لحاظ خشک شدن کند هستند و پوسته ای از خود به جا می گذارند. هزینه و راهکار خلاص شدن از ضایعات خطرناک نیز تعیین نشده است. از لحاظ محیطی، تمیزکننده های آبکی بی ضرر برای محیط، بخاطر فرسایش ایجاد شده بخاطر خشک نشدن مناسب و کامل قطعات و عدم روغن کاری مجدد دقیقاً پس از تمیز شدن، شهرت بدی در بین پرسنل نظامی دارند.

شکل 1 – نمونه هایی برای آزمایشات کارایی پاک کنندگی و سازگاری

شکل 2 – انجام آزمایش برای ضریب کارایی پاک کنندگی

شکل 3 – آزمایش سوزاندن باقیمانده مواد

محدودیت دیگر آنها اینست که هیچ تمیزکننده آبکی یا نیمه-آبکی برای تمیز کردن انواع فلزهای مختلف مناسب نبود. به همین دلایل اغلب پرسنل نظامی تعمیر و نگهداری از تمیزکننده های آبکی استفاده نمی کنند. بدست آوردن مقبولیت برای تمیزکننده های آبکی بعلت همین شهرت جاری آنها خواهد بود.
تعدادی از تمیزکننده های سبز جایگزین در صنعت ساخته شده اند تا جایگزین حلال های استفاده شونده در گذشته گردند. بعضی از این تمیزکننده ها ممکن است برای تمیز کردن سیستم جنگ افزارها مناسب باشند. البته یک تحقیق و ارزیابی سیستماتیک از تمیزکننده سبز موجود در صنعت برای انتخاب مناسب ترین تمیزکننده برای سیستم جنگ افزارها مورد نیاز می باشد.
هدف اصلی این مطالعه اینست که تمیزکننده های موجود در صنعت را با استفاده از آزمایشات مقیاس بنچ استاندارد سازی شده و انتخاب بهترین تمیزکننده ها برای آزمایش مقیاس پیلوت و ارزیابی های میدانی و توسعه بیشتر نشان دهد.

شکل 4 – طیف های FTIR از سویگولد 1000 و سویگولد 1000 بر روی فلز، پس از عمل تمیز کردن

جدول 1 – ضریب کارایی پاک کنندگی (CEF) برای تمیزکننده های جایگزین (ASTM 121, ASTM 122)

عموماً راهکار اتخاذ شده در انتخاب یک تمیزکننده برای سیستم جنگ افزارها اینست که آزمایشات بنچ ASTM استاندارد سازی شده را در مورد خصوصیات نظامی انجام دهیم. بخاطر تعداد زیاد حلال های سبز موجود، ارزیابی حلال های جایگزین از یک راهکار سه مرحله ای پیروی می کند. مرحله اول اینست که تمیزکننده ها را بر مبنای خصوصیات فیزیکی و شیمیایی بدست آمده از تحقیقات مقالات بررسی کنیم. مرحله دوم اینست که حلال ها را از طریق آزمایشات استانداردسازی شده در آزمایشگاه و تأیید جایگزین های انتخاب شده بررسی کنیم. خصوصیات اصلی که یک تمیزکننده سلاح را تعریف میکنند شامل پاک کردن آلاینده ها، سازگاری مواد، تمیز کردن مواد باقیمانده از شلیک، باقیمانده حلال ها، نقطه اشتعال و سمیت می باشد.
برای برآورده سازی این نیاز، ما شرایط مورد نیاز تمیز کردن سیستم جنگ افزارها را شناسایی کردیم و آزمایشات نمایش در آزمایشگاه را برای تمیزکننده های موجود تجاری استاندارد سازی کردیم. تمیزکننده های انتخاب شده از لحاظ ضریب کارایی پاک کنندگی (ASTM 121 و 122)، سازگاری مواد (ASTM 122) و تمیز کردن مواد باقیمانده از تیراندازی (MIL-L-63460D بخش 49) ارزیابی شدند. خصوصیاتی مانند نقطه اشتعال، سمیت و درجه خطرناک بودن از صفحات داده های ایمنی مواد (MSDS) بدست آمدند.
2- شرایط مورد نیاز تمیز کردن سیستم جنگ افزارها
شرایط مورد نیاز تمیز کردن برای سیستم جنگ افزارهای مختلف در مشورت با مرکز شبیه سازی جنگ افزارها، Rock Island Arsenal, IL (WSC, RIA) و تحقیقات مقاله ای مشخص شدند.

جدول 2 – 72 نتیجه سازگاری تمیز کننده ها (تغییر در وزن نمونه ها)

جدول 3 – تحلیل فلزات برای تمیزکننده ها پس از انجام آزمایشات سازگاری برای تشعشعات اتمی (MOA)

شرایط مورد نیاز زیر برای تمیزکننده های سیستم جنگ افزارها در مشورت با WSC، RIA و با بررسی مقالات موجود تعریف شده است.
– پاک کردن آلاینده ها – توانایی تمیزکننده برای پاک کردن آلاینده ها (مانند گریس، روغن، شن/خاک، کربن، رسوبات مس و غیره) شرط اصلی خصوصیات آنها به شمار می آید.
– باقیمانده حلال ها – توانایی حلال ها برای خشک شدن بدون باقی گذاشتن پوسته ای از باقیمانده های غیر فرار سنجشی برای خلوص حلال ها است. حلال باقیمانده ممکن است باعث خوردگی قطعات شود یا مشکلات سمیتی را ایجاد کند.
– سازگاری مواد – حلال نباید خوردگی سطحی مواد مختلف مورد استفاده در سیستم جنگ افزارها را کاهش یا افزایش دهد. pH محلول آبکی باید کمتر از 110 و بیشتر از 25 باشد.
– ثبات حلال – تمیزکننده باید VOC پایینی داشته باشد. ثبات حلال بر روی هزینه عملیات و خطرات عملیاتی تأثیر می گذارد.
– اشتعال پذیری – اشتعال پذیری در تمیزکننده های غیر آبکی یک مسئله مهم است. محصول غلیظ نباید قابل اشتعال باشد، یا بعبارت دیگر نقطه اشتعال ترکیبات باید بیشتر از 140 درجه فارنهایت باشد.
– سمیت – ترکیبات تمیزکننده غلیظ نباید هیچ تأثیر مغایری بر روی سلامتی پرسنل یا محیط داشته باشند.
– زیست تجزیه پذیر – عناصر ارگانیک باید دارای زیست تجزیه پذیری باشند. تولید کننده آنها باید امکان بازیابی و انهدام را برای آنها در نظر بگیرد، که باید با مقررات منطقه ای، ایالتی و فدرال مطابقت داشته باشد.

– مقرون به صرفه بودن – حلال سبز جایگزین باید از لحاظ فراهم سازی و دفع ضایعات مقرون به صرفه باشد.
– عدم آسیب به لایه اوزون – محصولات نباید حاوی هیچ گونه مواد خطرناک برای لایه اوزون باشند. مواد خطرناک برای لایه اوزون هر گونه ترکیباتی می باشد که تقلیل لایه اوزون آنها بیشتر از 001 باشد. برای مثال، تقلیل لایه اوزون برای CFC 11 = 0.1 است.
ما بر اساس این شرایط مورد نیاز و بررسی های بازار، 25 تمیزکننده را انتخاب کردیم که میتوانند شرایط مورد نیاز برای سیستم جنگ افزارها را دارا باشند. معیارهایی که در انتخاب نهایی تمیزکننده ها بر مبنای MSDS برای انجام آزمایش در آزمایشگاه مورد توجه قرار گرفتند، شامل این موارد بودند: طبقه بندی مواد خطرناک انجمن حفاظت ملی در مقابل آتش سوزی (NFPA)، آلاینده های خطرناک برای هوا (ترکیبات خطرناک برای لایه اوزون)، و مواد شیمیایی خطرناک. هر محصولی با درجه سلامتی بیشتر از ،، درجه آتش سوزی بیشتر از 2، و واکنش پذیری بیشتر از 1 برای ارزیابی های بعدی حذف شدند. 22 تمیزکننده بعلت شرایط خاص و خطرناک مانند تجهیزات پر هزینه، سیستم بازیابی بخار یا عدم پاسخ از سوی تولیدکننده انتخاب نشدند.

3- راهکار و طراحی آزمایشی
صرفنظر از اینکه کدام حلال های جایگزین با توجه به MSDS و داده های شرکت تولید کننده بهترین گزینه به نظر می رسد، با اینحال آزمایش مقیاس بنچ برای تعریف پارامترهای همراه با استفاده از تمیزکننده های جدید ضروری می باشد. سه آزمایش بنچ زیر برای تمیزکننده های انتخاب شده انجام شد: کارایی پاک کنندگی – ASTM G121-93, ASTMG122-96, MIL-C-87937B, سازگاری – G122-96ASTM، تمیز کردن مواد باقیمانده – MIL-L-63460D بخش 49
روشهایی برای ارزیابی کارایی عوامل تمیزکننده در ASTM G121-93 و G122-96 شامل می باشد. همچنین خصوصیات نظامی مانند 29602-MIL-C و MIL-L-87937B لیستی از را روشهای تمیزکردن آلاینده ها بیان میکند. ASTM G121-93 روش آماده سازی قطعات فلزی آلوده دو طرفه و یک طرفه را برای ارزیابی عاملان پاک کنندگی توصیف می کند. آماده سازی زیرلایه های غیر فلزی بررسی نمی گردد، با اینکه ممکن است از روشهای مشابهی استفاده گردد. ASTM G122-96 راهکاری برای ارزیابی قابلیت فرآیند ها و عاملان پاک کنندگی برای تمیز کردن آلاینده ها در سطح مطلوبی را نیز بیان میکند.

شکل 5 – محلول OZZY JUICE پس از آزمایش سازگاری با فولاد

پنج ماده مختلف شامل فولاد ضد زنگ، برنز، آلومینیوم، پلاستیک و لاستیک برای ارزیابی تمیزکننده های مشخص شده انتخاب شدند. این مواد توسط بررسی خصوصیات اجزای تشکیل دهنده سلاح ها انتخاب شدند. فولاد ضد زنگ به این خاطر انتخاب شد چون تمیز کردن آن در مقایسه با فولادهای دیگر مورد استفاده در قطعات سلاح ها مشکل تر است.
4- روش آزمایش برای ضریب کارایی پاک کنندگی (CEF)
صفحاتی از مواد با اندازه های با ایزوپروپانول ها بسرعت تمیز شدند و سپس در یک تنور با دمای 40 تا 50 درجه سانتیگراد بمدت یکساعت خشک شدند. این صفحات قبل از ثبت وزن کوپون جدید (Mx1) تا دمای اتاق سرد شدند. کوپون کنترل تابع همان راهکار تمیز کردن بود. ASTM121-93 : روش C (باقیمانده غیر فرار و نمونه دارای ذرات ریز) برای آماده سازی محلول آلاینده اتخاذ شد. این محلول ترکیبی از آلاینده های NVR بود: MIL-L46150، MIL-L43460، MIL-L-23699، کربن سیاه، پودر و آلاینده های ذرات ریز سنگین: ماسه. این محلول برای صفحات آزمایشی با استفاده از یک برس استفاده شد. سپس این صفحه در تنوری با دمای بمدت یکساعت گرمادهی شد. و در نهایت، نمونه تا دمای اتاق سرد شد و سپس وزن آن (Mx2) ثبت شد. نمونه های آزمایش آلوده در شکل 1 نشان داده است.

آزمایش انجام شده برای ضریب کارایی پاک کنندگی (CEF) و مطالعه سازگاری مواد در شکل 2 نشان داده شده است. محلول پاک کنندگی برای تمیزکننده آبکی در تطابق با دستورالعمل های شرکت تولید کننده آماده شد. تمیزکننده های حلال-مبنا با 100 درصد غلظت بکار برده شدند. تمیز کردن صفحات آزمایشی و صفحات کنترل در جنبش مغناطیسی بمدت 5 دقیقه با سرعت 20 دور در دقیقه و در دمای اتاق انجام شدند. صفحه آزمایش شده با تمیزکننده های آبکی بمدت 60 ثانیه و با استفاده از همان تجهیزات در آب مقطر شستشو داده شد. هیچ شستشویی برای تمیزکننده های حلال-مبنا انجام نشد. نمونه ها در تنور در دمای بمدت 10 دقیقه خشک شدند. وزن نهایی (Mx3) هر کوپون آزمایشی ثبت شد. ضریب کارایی پاک کنندگی با استفاده از معادله زیر محاسبه شد:

برای مطالعه سازگاری مواد، کوپون کنترل در محلول تمیزکننده غوطه ور شد، وزن شد و پس از 24، 48 و 72 ساعت برای تغییر رنگ صفحه و محلول مورد بازبینی قرار گرفت.
5- روش آزمایش برای پاک کردن مواد باقیمانده از آتش سوزی
آزمایشات پاک کردن مواد باقیمانده از آتش سوزی در تطابق با MIL-L63460D بخش 49 انجام شد. آتش زدن 5 گرم از پودر WC844 Propellan در یک ظرف چینی تمیز با چزاغ بونزن انجام شد و سپس ظرف بمدت 20 دقیق سرد شد. ظرف برگردانده شد و چند بار محکم بر زمین زده شد و سپس با جریان هوای فیلترشده 15-psi باد زده شد تا مواد باقیمانده غیر چسبنده از آن جدا گردد. سپس ظرف وزن شد و 25 ± 1 ml ماده تمیزکننده به آن اضافه شد و بمدت 45 ± 3 دقیقه در دمای 54 ± 1 درجه سانتیگراد در یک نتور همرفت قرار داده شد. در پایان دوره 45 دقیقه ای، ظرف برداشته شد و مواد باقیمانده با دو لایه از لایی پنبه ساییده شد. با حرکاتی چرخشی در هر دو طرف و رو جلو و عقب ظرف بمدت 90 ثانیه ساییده شد و وزن هاون باعث پاک شدن بقیه مواد باقیمانده شد. هیچ نیروی رو به پایینی نباید بر روی هاون اعمال گردد. پس از ساییدن، تمیزکننده از ظرف خالی شد و داخل ظرف با 77 سی سی از اتر نفت خام شسته شد. ظرف تبخیر بمدت 30 ± 2 دقیقه تا دمای 544 ± 1 درجه سانتیگراد گرما داده شد، و سپس تا دمای اتاق سرد شد و سپس وزن آن ثبت شد. درصد مواد باقیمانده را محاسبه کنید:

که وزن اول مواد باقیمانده، وزن دوم پس از تمیزکردن و گرمادهی، و T وزن ظرف تبخیر است. روش آزمایش زنجیره ای برای پاک کردن مواد باقیمانده از آتش سوزی که در MIL-L-63460D بخش 49 توصیف شده است در شکل 3 نشان داده شده است.
6- بحث و نتایج آزمایش
61 ضریب کارایی پاک کنندگی
ضریب کارایی پاک کنندگی (CEF) بصورت سهمی از آلاینده های پاک شده از کوپون آزمایش آلوده تعریف می گردد که توسط تکنیک های ثقل سنجی تعیین می گردد. جدول 1 لیست ضریب های کارایی پاک کنندگی را برای تمیزکننده های انتخاب شده مختلف نشان میدهد. تعدادی از تمیرکننده ها (هم آبکی و هم حلال) کارایی پاک کنندگی عالی را در مقایسه با تمیزکننده های کنونی P-D-680 نوع 2 نشان دادند.
سپس تمیزکننده ها از لحاظ بو با مقیاسی از 1 تا 5 درجه بندی شدند که 1 نشاندهنده کمترین بو و 5 بیشترین بو بود. درجه بندی بو سپس در درجه بندی کارایی تمیزکننده ها بکار برده شد.
کوپون های پس-آزمایش نیز از لحاظ تغییر ظاهر، رنگ و مواد باقیمانده بررسی شدند. پوسته باقیمانده بر روی فولاد، برنز، آلومینیوم و پلاستیک مشاهده شد، وقتی که با تمیزکننده های سویا-مبنای SOYGOLD 1000، SOYGOLD 2000 و SOYSOLV II آزمایش شدند. تحلیل FTIR پوسته بر روی فلز نشان داد که با حلال های اصلی سازگار است، همانطور که در شکل 4 نشان داده شده است. وجود پوسته روغنی در جلوگیری از فرسایش فلزات سودمند است. اگر پوسته از هیچ لحاظ دیگری سودمند نباشد، می توان آنرا پاک کرد.
62 سازگاری مواد
سازگاری بصورت فرسایش مواد تا سطح معینی در هنگام قرارگیری در معرض یک تمیزکننده در دما و مدت زمان معین تعریف می گردد. سازگاری مواد بر مبنای تغییرات کمیتی قابل اندازه گیری در وزن می باشد. علاوه بر کم شد وزن، بررسی بصری کوپون ها برای پیدا کردن مدارکی از خوردگی و تغییر رنگ نیز برای تأیید و تکمیل داده های تغییر وزن انجام می شود. محلول های با تغییر زنگ زیاد از لحاظ محتوای فلز توسط آشکارساز تشعشعات اتمی نیز مورد تحلیل قرار گرفتند.
خلاصه آزمایش سازگاری پس از 72 ساعت در جدول 2 نشان داده شده است. نمونه های لاستیکی همه ترکیبات تمیزکننده را در هنگام آزمایشات سازگاری جذب کردند. البته آنها پس از چند روز و پس از خشک شدن به وزن اول خود باز گشتند.
تعدادی از محلول های تمیزکننده پس از 72 ساعت انجام آزمایشات سازگاری تغییر زنگ دادند که مثالی از آن در شکل 6 نشان داده شده است. پس از انجام آزمایش، نمونه های مس به رنگ آبی تغییر پیدا کردند و نمونه های آهن به رنگ سبز یا زرد تغییر پیدا کردند. این نمونه ها سپس از لحاظ محتوای فلز با استفاده از آشکارساز تشعشعات اتمی مورد تحلیل قرار گرفتند. نتایج تحلیل فلز در جدول 3 نشان داده شده است. محتوای بالای مس و آهن نشاندهنده فرسایش این مواد است. تغییر در ظاهر کوپون ها در هنگام آزمایش با OZZY JUICE در شکل 5 نشان داده شده است.
63 پاک کردن مواد باقیمانده از آتش سوزی
روش آزمایش توصیف شده در MIL-L-63460D بخش 49 برای اندازه گیری کارایی تمیزکننده برای پاک کردن کربن بکار می رود. تمیزکننده بطور میانگین حداقل 80 درصد مواد باقیمانده پس از آتش زدن پیشران WC844 را پاک میکند (قسمت 67).
نتایج آزمایش مواد باقیمانده از آتش سوزی برای تمیزکننده های جایگزین در جدول 4 بیان شده اند. همه تمیزکننده های آبکی قادر بودند که 100 درصد مواد باقیمانده کربن را پاک کنند. تمیزکننده های حلال کنونی مانند P-D-680 نوع 2 و Breakthrough کمترین کارایی را در پاک کردن مواد باقیمانده کربن داشتند. نتایج پاک کردن مواد باقیمانده از آتش در درجه بندی کارایی تمیزکننده ها مورد استفاده قرار گرفتند.

شکل 6 – نمونه هایی از مطالعه سازگاری OZZY JUICE

7- ارزیابی کارایی کلی تمیزکننده ها
ما برای ارزیابی مؤثر هر تمیزکننده، یک سیستم امتیازدهی ایجاد کردیم. حداکثر امتیاز 100 امیتاز بود و بین معیارهای پاک کنندگی تقسیم بندی شد. معیارهای قابل قبول برای تمیزکننده های انتخابی در درجه بندی 85 امتیازی یا بالاتر بر مبنای کارایی تمیزکننده P-D-680 نوع 2 ایجاد شدند. از داده های سیستم امتیازدهی زیر برای درجه بندی کارایی کلی هر تمیزکننده استفاده شد.
– پاک کردن پودر (10 امتیاز برای هر ماده) – 50 امتیاز
– پاک کردن مواد باقیمانده از آتش سوزی – 15 امتیاز
– سازگاری – 5 امتیاز
– درجه خطرناک بودن – 5 امتیاز
– خصوصیات مربوط به بو – 5 امتیاز

71 امتیازات درجه بندی کلی
عالی: 90 تا 100 امتیاز

خوب: 85 تا 89 امتیاز
میانگین: 75 تا 84 امتیاز
ضعیف: 0 تا 74 امتیاز
کارایی کلی تمیزکننده های آبکی و حلال بترتیب در جداول 5 و 6 بیان شده است. این نتایج در اشکال 7 و 8 بصورت گرافیکی نشان داده شده اند.
همه تمیزکننده های حلال کارایی یکسان یا بهتری را در مقایسه با حلال P-D-680 نوع 2 نشان دادند. هفت تمیزکننده آبکی نیز کارایی پاک کنندگی قابل قبولی را نشان دادند.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله رایگان خاقانی با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله رایگان خاقانی با word دارای 5 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله رایگان خاقانی با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله رایگان خاقانی با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله رایگان خاقانی با word :

خاقانی
(افضل الدین بدیل بن علی )‌
حسان العجم خاقانی شروانی نخست حقایقی تخلص می کرد. پدرش درودگر و مادرش کنیزکی رومی بود که اسلام آورد . عمش کافی الدین عمر بن عثمان مردی طبیب و فیلسوف بود و خاقانی از وی و پسرش و حیدالدین عثمان علوم ادبی و حکمی را فرا گرفت و چندی هم در خدمت ابوالعلاء گنجوی شاعر تلمذ کرد و دختر وی را بزنی خواست و بیاری استاد بخدمت خاقان اکبر فخرالدین منوچهر شروانشاه در آمد و لقب خاقانی گرفت و بعد از آن پادشاه در خدمت پسرش خاقان کبیر اخستان بود. دوبار سفر حج کرد و یکبار در حدود سال 569 هجری (= 1173میلادی) بحبس افتاد. در 571 هجری (= 175
میلادی )‌فرزندش بدرود حیات گفت و بعد از آن مصائب دیگر بر اوروی نمود چندانکه میل بعزلت کرد و در اواخر عمردر تبریز بسر برد و در همان شعر بسال 595 هجری (=1198 میلادی )‌در گذشت و در مقبره الشعرای محله سرخاب مدفون شد. وی غیر از دیوان بزرگی از قصائد و مقطعات و غزلها و ترانها ، یک مصنوی بنام تحفه العراقین دارد که در باز گشت از سفر اول حج ببحرهزج مسدس اخرب مقبوض محذوف یا (مقصور ) ساخت.

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله رفاه و رسیدگى به محرومین و فقرا با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله رفاه و رسیدگى به محرومین و فقرا با word دارای 8 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله رفاه و رسیدگى به محرومین و فقرا با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله رفاه و رسیدگى به محرومین و فقرا با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله رفاه و رسیدگى به محرومین و فقرا با word :

«چرا باید در زمستان یک عائله‏اى زیر چادر، خوب مى‏دانید زیر چادر سرماى اینجا نمى‏تواند جوابش بدهد، اینها هیچ زندگى ندارند، ثروتمندها به داد اینها برسند، اینها ننشینند آن طرف و بگویند که دولت‏بدهد، دولت هم باید بکند همه باید انجام وظیفه بکنند.» “صحیفه‌نور – ج 10 – ص 165 – 17/8/1358”

«به همه در کوشش براى رفاه طبقات محروم وصیت مى‏کنم. . . چه نیکو است که طبقات تمکن‌دار به طور داوطلب براى زاغه و چپرنشینان مسکن و رفاه تهیه کنند و مطمئن باشند که خیر دنیا و آخرت در آنست و از انصاف به دور است که یکى بى‏خانمان و یکى داراى آپارتمان‏ها باشد.» “صحیفه‌نور – ج 21 – ص 201 – 15/3/1368”

تقدم رفاه بر اصول اسلامى و انقلابى
«از اول نهضت اسلامى ما شاهد اشخاصى که به این وضع بوده اند، راحت را به هر چیزى مقدم مى‏داشته‌اند، تکلیف را این مى‏دانستند که نمازى بخوانند و روزه‏اى بگیرند و بنشینند در منزلشان ذکرى بگویند و فکرى بکنند. این یک راهى بود که یک دسته‏اى از مردم داشتند که تمام آمال آنها این بود که آدم اینجا این چند روزى که هست، خوب استراحت‏ بکند، بنشیند در خانه‌اش عبادت بکند. اسلام را خلاصه کرده بودند در عبادات مثلا نماز و روزه و امثال اینها، براى اسلام هم غیر از این، خیلى، نه اطلاعات صحیح داشتند و نه ارزشى قائل بودند. . . یک دسته اینطور بودند که حضرت امیر سلام‌الله‌علیه از اینها تعبیر مى‏کند که اینها همشان علفشان است مثل حیواناتى که همشان این است که شکمش سیر بشود، شهواتش را بر همه‌چیز مقدم مى‏دارد، نماز هم مى‏خواند و روزه هم مى‏گیرد و عبادات شرعى را هم بجا مى‏آورد لکن اینطور است وضع تفکر که انسان نباید خودش را در معرض یک چیزى قرار بدهد. . . آنهایى که اسلام را خلاصه مى‏کنند در اینکه بخورند و بخوابند و یک نمازى بخوانند و روزه‏اى بگیرند و در گرفتارى ملت، در گرفتارى این جامعه دخالت نکنند به حسب روایت رسول اکرم اینهامسلم نیستند.» “صحیفه‌نور – ج 15 – ص 45 تا 50 – 8/4/1360”

«هنرى زیبا و پاک است که کوبنده سرمایه‌دارى مدرن و کمونیسم خون آشام و نابود کننده اسلام رفاه و تجمل، اسلام التقاط، اسلام سازش و فرومایگى، اسلام مرفهین بى‏درد و در یک کلمه اسلام آمریکایى باشد.» “صحیفه‌نور – ج 21 – ص 30/6/1367”

عادت به رفاه و رفاه‏طلبى
«آنهایى که عادت بکنند، چند روز عادت به این کارها. به این عشرت‌ها، به این چیزهایى که در سینماها مى‏کردند و نمایش مى‏دادند، این دیگر در فکر اینکه نفت ما را کى مى‏برد و آهن ما را کى مى‏برد و گاز ما را کى مى‏برد، این به این فکرها دیگر نیست.» “صحیفه‌نور – ج 9 – ص 62 – 17/6/1356”

«جنگ وقتى که واقع مى‏شود انسان از آن خستگى و از آن چیزهایى که سست مى‏کند انسان را، از آن سستى و خستگى‏ها بیرون مى‏آید و فعالیت مى‏کند و جوهره‌ی انسان که باید همیشه متحرک و فعال باشد بروز مى‏کند و در استراحت و در راحت و در این امور، انسان همیشه کسل مى‏شود، همیشه خمود مى‏شود، قواى انسان خمود مى‏شود و خصوصا آنهایى که به عیاشى عادت دارند یا به رفاه عادت دارند، آنها دیگر بدتر خواهند شد.» “صحیفه‌نور – ج 13 – ص 106 و 107 – 8/7/1359”

جنگ فقر و غنا
حضرت امام سلام الله علیه در برخى از بیاناتشان مسئله جنگ بین فقر و غنا را مطرح فرموده اند. با توجه به بحث‌هاى گذشته در مورد احترام سرمایه‏هاى مشروع و قانونى، این سؤال پیش مى‏آید که آیا طرح موضوع جنگ فقر و غنا توسط حضرت امام سلام الله علیه به معنى نفى غنا و حمایت از فقر نیست؟ آیا بیانات معظم له در مورد جنگ فقر و غنا با بیانات دیگرشان مبنى بر محترم بودن ثروت‌هاى مشروع تعارض ندارد؟

قبل از پاسخ به سؤالات فوق، به برخى از برداشت‌هاى اشتباه از بیانات امام سلام الله علیه در مورد جنگ فقر و غنا اشاره مى‏کنیم. عده‏اى از افراد که تنها جملات مربوط به جنگ فقر و غنا را دیده و دیگر بیانات امام سلام الله علیه را ملاحظه ننموده‏اند چنین تصور کرده‏اند که راهبردهاى امام درباره جنگ فقر و غنا و دائمى بودن این جنگ و حمایت نظام اسلامى از فقرا در مقابل اغنیا، بدین معنى است که معظم له فقر را به کلى ارزش و غنا را مطلقا ضدارزش مى‏دانستند. نتیجه چنین تصورى از جنگ فقر و غنا آنست که پدیده‏اى بنام فقر همواره باید وجود داشته باشد و فقرا نیز همیشه باید در فقر و محرومیت‏ باقى بمانند تا براى همیشه تاریخ، جنگ فقر و غنا مصداق عینى و واقعى داشته باشد! و اگر قرار باشد روزى فقرا از فقر خود نجات یافته (یعنى غنى شوند) طبعا در جبهه اغنیا قرار گرفته و باید با خود آنها نیز مبارزه کرد!

با توجه به راهبردهاى حضرت امام سلام الله علیه چنین برداشتى از سخنان ایشان، نادرست و اشتباه است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله در مورد علل پیدایش و تداوم اعتیاد با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله در مورد علل پیدایش و تداوم اعتیاد با word دارای 14 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله در مورد علل پیدایش و تداوم اعتیاد با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله در مورد علل پیدایش و تداوم اعتیاد با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله در مورد علل پیدایش و تداوم اعتیاد با word :

علل پیدایش و تداوم اعتیاد

هیچگاه نمیتوان یک دلیل واحد برای اعتیاد معرفی کرد و در قریب باتفاق موارد بیش از یک علت موجب بیماری گشته است.
چند علتی بودن اعتیاد : درواقع 3 گروه از عوامل در پیدایش و ادامه این بیماری نقش دارند که شامل عوامل روانشناختی، زیست شناختی و اجتماعی میشوند. این موضوع از دو جنبه حائز اهمیت میباشد. نخست آنکه، هیچگاه نمیتوان یک دلیل واحد برای اعتیاد معرفی کرد و در قریب باتفاق موارد بیش از یک علت موجب بیماری گشته است. دوم آنکه، اگر در علل اعتیاد دقت کنید

متوجه میشوید که این علل در کشورهای مختلف با هم تفاوت دارند. پرواضح است که مردمان هر کشوری ویژگیهای روانشناختی و بعضا حتی زیست شناختی خاص خود را دارند. ضمن آنکه، قوانین و آداب و سنن و بطور کلی ویژگیهای اجتماعی کشورها یکسان نمیباشند. اهمیت این موضوع از آن جهت است که همچون دیگر علوم، کتب و مقالات علمی معتبر موجود در این زمینه ایرانی نمیباشند؛ یعنی نویسندگان این کتب، بیمارانی که مورد بررسی قرار گرفته اند و بالاخره، جامعه مورد مطالعه، ایرانی نبوده اند. بنابراین نمیتوان و نباید به مطالب این کتابها اعتماد کامل داشت،

درعوض باید بیشتر بکوشیم و بیماری اعتیاد را در جامعه خود و بیماران ایرانی مورد مطالعه و بررسی قرار دهیم. متاسفانه، با آنکه اعتیاد شایعترین بیماری و معضل این مملکت، و هولناکترین درد این مردم است، آنچنان که باید و شاید مورد توجه مراکز و اشخاص دارای امکانات تحقیقاتی قرار نگرفته است و تکیه بر منابع خارجی بنابه دلایلی که گفتم میتواند گمراه کننده باشد. مثال کوچکی عرض میکنم و بعد به اصل مطلب میردازم: در آمریکا؛ شایعترین ماده مورد سو مصرف، ماری جوآنا میباشد و دومین اعتیاد مربوط میشود به کوکائین. در حالیکه در کشور ما، کوکائین شاید رتبه آخر را داشته

باشد و در مورد ماری جوآنا هم با آنکه در کشور ما انواع دیگر آن (حشیش و گراس و..)شایع میباشند ولی علل و شرایط مصرف حشیش در ایران بسیار متفاوت از آمریکا میباشد. ویژگیهای فرهنگی، مذهبی و روانی مردم ما و همچنین قوانین و شرایط اجتماعی ما با آمریکا بسیار متفاوت است بنابراین، کتاب و مقاله ای که اعتیاد را در آمریکا بررسی کرده است نمیتواند برای ما منبع معتبری باشد.
هرچند در بخشهای دیگر این سایت هم عرض کرده ام ولی لازم میدانم اینجا هم بر این نکته تاکید کنم که هدف اصلی من از این سایت آگاهی دادن به همه هموطنان است، ازینرو سعی میکنم

مطالب علمی را تا حد ممکن ساده و روان ارائه کنم. در مورد علل اعتیاد آنچه که در زیر آمده است و مورد باور من میباشد حاصل 9 سال تجربه من و نیز تحقیقی است که بر روی 2500 بیمار انجام داده ام. البته این تحقیق کاملا بی عیب نبوده است و ازجمله نقائص آن که از کمبود امکانات ناشی

شده است، محدود بودن آن میباشد. باین معنی که از بین علل احتمالی اعتیاد به ده مورد از علل شایع اکتفا شده است و علل نادر مورد بررسی من قرار نگرفته اند. ضمن آنکه در این تحقیق به سخنان و اطلاعات ارائه شده از جانب بیماران اکتفا شده است. بهرروی تعدادی از شایعترین علل اعتیاد در بیماران مورد مورد مطالعه من بشرح زیر میباشند:

1 -اجتماعی:
فاصله یک جوان تهرانی با مواد مخدر 10 دقیقه میباشد. یعنی یک جوان تهرانی از لحظه ای که تصمیم به مصرف دارو یا مواد میگیرد تا بدستش برسد بطور میانگین 10 دقیقه طول میکشد. میگویند در کشور عزیز ما ایران 10 میلیون معتاد تفننی و 3 تا 6 میلیون معتاد رسمی وجود دارند. میگویند دامنه اعتیاد از خوابگاههای دانشجوئی دخترانه هم گذشته و به مدارس راهنمائی و دخترانه کشیده شده است. میگویند و میگویند و ما میشنویم. اما این آمار و ارقام و این اخبار تلخ چه مفهومی دارند؟ این آمار تلخ بیانگر حقیقتی تلختر میباشند؛ مردم ایران در جامعه ای زندگی میکنند که ایشان را به اعتیاد ترغیب میکند. درواقع تسهیلات و امکانات مهمی ( شامل مواد اعتیاد آور و مصرف کنندگانی که از چند طریق میتوانند موجب اعتیاد اشخاص سالم و ادامه اعتیاد بیماران گردند) جهت شروع اعتیاد و ادامه آن در کشور ما فراهم است! درصد بسیار بالائی از بیماران در تحقیق من(رقم دقیق بعدا درج خواهد شد) به عامل دوست معتاد، محیط آلوده و فراوانی مواد در جامعه، بعنوان علت شروع و ادامه اعتیاد و نیز اعتیاد مجدد اشاره کرده اند. تعداد بالای معتاد و مقدار زیاد مواد مخدر در جامعه ما، عامل و معلول گسترش اعتیاد میباشد. از زبان بیماران عرض میکنم که میگویند وقتی شما هر جا میروید بساط مصرف مواد پهن است؛ از جشن عروسی گرفته تا پارتی ها و مراسم های مختلف، از کارگاههای کوچک تولیدی کفش و پوشاک تا کارخانه های صنعتی کوچک، شما یک جا از قبول پیشنهاد دیگران امتناع میکنید، در جای دوم وسوسه خودتان

را مهار میکنید، به جای سوم نمی روید و… اما بالاخره تسلیم میشوید.

2 – ناتوانی جنسی ( در آقایان):
غالب مواد مخدر (و نه همه شان) در اوائل مصرف، تاثیر مثبتی بر این اختلال دارند و این ویژگی

موجب تمایل بسیاری از مردان ایرانی به مصرف مواد مخدر،و بخصوص تریاک، گشته است. در کشورهای پیشرفته، کلینیک های تخصصی وجود دارند که کادر پزشکی و پیراپزشکی شان در زمینه درمان اختلالات جنسی تخصص دارند. شما نمیتوانید حتی یک نفر را بیابید که بخاطر مشکل جنسی معتاد شده باشد. در ایران ما بیماران مبتلا به ناتوانی جنسی (که تعدادشان بسیار بالاتر از حد تصور است)، اصلا نمیدانند که به کجا مراجعه کنند. ضمن آنکه خصوصیات فرهنگی ما موجب شده تا بحث در این مورد را زشت و شرم آور بدانند. شاید باورش برای افراد غیر پزشک مشکل باشد ولی بسیاری از بیماران، حتی در حضور پزشک هم از بیان اختلالات جنسی خود خودداری میکنند. این افراد که از منطقی ترین راه درمان بیماری خود بواسطه شرم و حیا امتناع کرده اند، به احمقانه ترین روش متوسل میشوند که همان مصرف تریاک میباشد. بطور خلاصه؛ فرهنگ غلط، پایین بودن سطح آگاهی مردم، نبود کادر متخصص در این زمینه، موجب گرایش درصد بالائی از مردان ایرانی به مواد مخدر گشته است. خود این علل هم عللی دارند که میتوان به کم کاری نهادهای دولتی و غیر دولتی اشاره کرد. دست اندرکاران بهداشتی جامعه، صداوسیما و نشریات ازآن جمله میباشند.

3 – بیماری:
این عامل در مورد اعتیاد به تریاک صدق میکند. براساس یک باور غلط و عادت دیرین، مردم ما در مواجهه با بیماریهای مختلف به تریاک پناه میبرند. پس از اتمام دوره بیماری و رفع آن چیزی که باقی میماند بیماری دیگریست بنام اعتیاد. البته استفاده از تریاک بعنوان یک داروی موثر، اختصاص به

ایرانیان ندارد و در میان ملل دیگر هم در گذشته رایج بوده و تریاک از جانب پزشکان تجویز می شده است. با گذشت زمان و پیشرفت علم پزشکی، از طرفی ماهیت بسیاری از بیماریها مورد شناسائی قرار گرفتند و از طرف دیگر داروهای بسیاری کشف شدند. درنتیجه، رفته رفته استفا

ده بیمورد از تریاک منسوخ گشت. متاسفانه در کشور ما چنین نشده است و هنوز هم درصد قابل توجهی از مردم، در مواجهه با برخی بیماریها و اختلالات، بجای مراجعه به پزشک از تریاک استفاده میکنند. سردرد، بیماریهای روماتیسمی، آرتروز مفاصل و اعمال جراحی (تسکین درد بعد از عمل) اختلالات روحی (همچون افسردگی) مشکلات پیری و سالخوردگی (که در حیطه طب سالمندان قرار دارد) از جمله این بیماریها و اختلالات میباشند.
4- عدم توجه و کنترل والدین:
دوره نوجوانی و بلوغ یکی از مراحل مهم و مخاطره آمیز در رشد آدمی محسوب میشود که اگر با نظارت صحیح والدین صورت پذیرد میتواند سرنوشت خوشایندی برای شخص بهمراه داشته باشد معمولا در این دوره اولین تماس با مواد مخدر میتواند روی دهد قبل از آن و در دوران کودکی شرایط بگونه ایست که نه کودک تمایل چندانی به مصرف ماده ای ناشناخته دارد و نه دیگران چنین موقعیتی را فراهم میکنند ولی غرور نوجوانی وقتی با محیط نامناسب آمیخته میشود، چنانچه مربی و کنترل کننده عاقل و دلسوزی وجود نداشته باشد، میتواند نوجوان را به ورطه اعتیاد و بدتر از آن بکشاند. برداشت من این است که بین نوجوانان ما و والدین فاصله افتاده است. دلایل این فاصله متعددند و باین بحث مربوط نمیشوند. ولی میتوان به رشد سریع تکنولوژی و دانش بشری از یک سو و پایین آمدن سطح درآمدها و فقر از سوی دیگر اشاره کرد( البته بعنوان یک عامل از عوامل متعدد) . نوجوانی که سطح سوادش بالاتر از والدینش میباشد، نوجوانی که در اطراف خود و یا از طریق ماهواره و اینترنت، پیشرفت زندگی انسانها را میبیند و درمیابد که والدینش از برآورده کردن نیازهای معقول و نامعقول او عاجزند، با آن غرور کاذبی که دارد و البته طبیعی هم میباشد اهمیتی به نظر والدین خود قائل نمیشود. پدری که قبل از طلوع آفتاب از خانه خارج میشود و نیمه شب برمیگردد کی نوجوانش را میبیند که بتواند او را کنترل و راهنمائی کند. البته اینها نمونه هایی کوچک میباشند و دلایل بسیارند.
5 – نقص قوانین:

6 یا 7 سال پیش بیماری داشتم که بجرم قاچاق چند کیلو تریاک دستگیر شده بود و دوران محکومیت خود را سپری میکرد. بگذریم از اینکه ایشان در زندان گرفتار اعتیاد میشوند. همین شخص در دوران مرخصی خود که جهت درمان پیش من آمده بود، مجددا 14 کیلو تریاک قاچاق میکند و دوباره دستگیر میشود. حدود 3 سال پیش، پسر این آقا جهت درمان اعتیاد خود به من مراجعه کردند و من از طریق ایشان مطلع شدم که پدرشان محکوم به اعدام شده بوده و خانواده ایشا

ن با دوندگی های بسیار و گرفتن وکیل و هزینه های کلان، موفق به شکستن حکم اعدام و تبدیل آن به حبس ابد شده اند. چند ماه پیش شخصی تلفنی با من تماس گرفته اظهار آشنائی کردند و اینکه برای ترک اعتیاد خود میخواهند به من مراجعه کنند. ابتدا نشناختم ولی بعد از معرفی متوجه شدم که بیمار همان آقای قاچاقچی میباشند. میدانید چه شنیدم ؟ آری حکم حبس ابد ایشان هم پس از دوندگی های خانواده محترم و گرفتن وکیل و هزینه های کلان!! شکسته شده و ایشان در مرخصی چند ماهه!!! بسر میبرند. همین حالا که من این متن را می نویسم این شهروند محترم در یکی از شهرهای کشورمان و در یک سفر کاری بسر میبرند از سه ماه پیش!!!
من بهیچوجه با مجازات اعدام موافق نیستم ولی آیا با وجود قوانین فعلی در مورد اعتیاد و قاچاق مواد مخدر و نحوه اجرای آنها میتوان امید داشت که از اعتیاد و قاچاق کاسته شود؟ جالب آنکه خود مسئولین امر هم به این نقائص اذعان دارند.
6- نبود امکانات و شیوه های تفریحی:
مواد مخدر موجب خوشحالی و سرخوشی میشوند و برای دقایقی فرد را از عالم واقعیت دور میکنند، یا تحمل آن را آسان میسازد. نیاز به تفریح و دور شدن از استرس های روزمره چیزی نیست که بتوان منکر آن شد. تصورش را بکنید شخصی بویژه یک نوجوان یا جوان قصد رفع خستگی و تفریح دارد. این شخص کجا میتواند برود؟ آیا ما تنوع تفریحی داریم؟ آیا امکانات تفریحی ما کافی هستند؟
7 – حرام بودن مشروبات الکلی:
درصدی از بیماران به این مورد اشاره میکنند که چون مشروب حرام است؛ برای تفریح، یا برای

رهایی از افکار ناراحت کننده، و از بین بردن اضطرابات و استرس های روزمره و نیز موقع شرکت در جشن و عروسی نمیتوانسته اند از مشروب استفاده کنند و از اینرو جذب مواد و دارو شده اند؛ البته باین امید و تصور که صرفا بصورت تفریحی مصرف خواهند کرد و بهیچوجه باورشان نمیشد که معتاد شوند.

8 – فقر:

فکر نمیکنم اثبات فقر در جامعه ما نیاز به آوردن دلیل و مدرک باشد. بیکاری و نداشتن پول!! نه تنها موجب بروز اعتیاد میشود که درمان اعتیاد را هم سخت میکند.( منظور این نیست که هرکسی فقیر است معتاد میشود و کسانی که از وضع مادی خوبی برخوردارند معتاد نمیشوند، این یک بحث آماری میباشد) . نمیتوانم رقمی ارائه کنم، ولی بجرات میتوانم بگویم که بیش از سی یا حتی چهل درصد از مراجعین جهت ترک اعتیاد صرفا بخاطر مشکلات مادی از درمان باز میمانند (ظاهرا درمان را موکول میکنند به آینده). اگر واقع بین باشیم و شعار ندهیم، باید قبول کنیم که ترک اعتیاد حتما هزینه میخواهد. مراجعه به کمپ یا درمان با استفاده از داروهای ارزانقیمت و یا تحت نظر بهزیستی برای همه بیماران مقدور و عملی نیست. کاری به این ندارم که کلینیک های خصوصی و بستری در آنها یا داروهای دست ساز و روشهایی چون سم زدائی فوق سریع و.. علمی هستند یا نه. آنچه مهم است حقیقت جامعه ماست. در حال حاضر چند میلیون بیمار داریم و فقط صد تا یا دویست تا مرکز بهزیستی ( کاری به این هم ندارم که روش این مراکز درست است یا نه) پس مراکز بهزیستی کافی نمیباشند و ما به این مراکز خصوصی نیازمندیم و این مراکز میتوانند درصدی از بیماران را درمان کنند ( هرقدر هم که کم باشد).
بیماری که قصد درمان دارد؛ غیر از هزینه های مستقیم درمان باید متحمل هزینه های دیگری هم بشود از قبیل: استراحت در منزل یا مسافرت و تفریح. حاضر نشدن در سر کار علاوه بر افت درآمد، خطر از دست دادن شغل را هم بهمراه دارد. فکر میکنید چند درصد از بیماران قادر به تقبل این هزینه ها و ریسک های مادی هستند؟ شاید کمتر از ده یا بیست درصد.
9 – اختلالات روحی و پایین بودن امید به آینده:
آمار دقیقی موجود نیست ولی بررسی های پراکنده ای که مثلا بر روی دانش آموزان مناطق بیستگانه تهران صورت گرفته و یا در مورد دانشجویان برخی از دانشگاههای تهران، نشانگر این واقعیت هستند که افسردگی و اختلالات مشابه در جامعه ایرانی بالاست. رابطه خلق پایین با گرایش به مواد مخدر کاملا واضح است. جوانی که حوصله ندارد، کسل است خیل عظیم بیکاران را و بویژه تحصیلکرده های بیکار را میبیند، امید چندانی به آینده نخواهد داشت. کاملا طبیعی است که این جوان نسبت به خوشیهای زودگذر و کاذب ناشی از مصرف مواد مخدر متمایل شود و بهمان نسبت هم در مقابل ترک اعتیاد مقاومت نشان دهد.
10- ژنتیک یا خانواده:
در تحقیق من، در 10درصد از بیماران یکی از والدین مبتلا به اعتیاد بوده اند و در 1 درصد موارد

هردوی والدین. ضمن آنکه 24 درصد از بیماران دارای یک یا بیشتر فرد مبتلا در بین اقوام خود بوده اند. البته بجهت تاثیر عوامل اکتسابی نمیتوان این موارد را به ژنتیک نسبت داد. هرچند ارتباط اعتیاد و ژنتیک توسط محققین اثبات شده است. ولی تحقیقات در این زمینه کامل نبوده و ما باید منتظر آینده بمانیم تا محققان موفق به کشف جزئیات امر شوند.

مطمئنا علل پیدایش و ادامه اعتیاد به موارد ذکر شده در فوق محدود نمیشوند و دلایل دیگری هم وجود دارند که من از ذکر آنها صرف نظر نمیکنم و آنچه در پی میآید دربرگیرنده لیست نسبتا کاملی از علل پیدایش اعتیاد است.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله آلوار آلتو با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله آلوار آلتو با word دارای 34 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله آلوار آلتو با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله آلوار آلتو با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله آلوار آلتو با word :

نام درس : آشنایی با معماری معاصر
ظروف چیندار :
کارها و آثار آلتو دارای مرز طراحی مشخص شده اند و حتی جزئیات ثابت مثل دسته های در ، و اشیاء دیگر طراحی می شوند .
جهان دارای طرح و شکلهای آن از همان منشأ معماری هستند ، برای مثال : یک خط آزاد و موجدار در سقف کتابخانه ویبوری ، در حوض ویلای مایرآ یا در گلدان مشهور شیشه ای او مورد استفاده قرار گرفته است .

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
پروژه مقاله راهنمای نصب و استفاده از تبخیر کننده شرکت کالای گاز بوتان با word

برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید

 پروژه مقاله راهنمای نصب و استفاده از تبخیر کننده شرکت کالای گاز بوتان با word دارای 40 صفحه می باشد و دارای تنظیمات در microsoft word می باشد و آماده پرینت یا چاپ است

فایل ورد پروژه مقاله راهنمای نصب و استفاده از تبخیر کننده شرکت کالای گاز بوتان با word   کاملا فرمت بندی و تنظیم شده در استاندارد دانشگاه  و مراکز دولتی می باشد.

این پروژه توسط مرکز مرکز پروژه های دانشجویی آماده و تنظیم شده است

توجه : در صورت  مشاهده  بهم ریختگی احتمالی در متون زیر ،دلیل ان کپی کردن این مطالب از داخل فایل ورد می باشد و در فایل اصلی پروژه مقاله راهنمای نصب و استفاده از تبخیر کننده شرکت کالای گاز بوتان با word ،به هیچ وجه بهم ریختگی وجود ندارد


بخشی از متن پروژه مقاله راهنمای نصب و استفاده از تبخیر کننده شرکت کالای گاز بوتان با word :

شرح محصول
شرکت Algas- SDI یک شرکت ثبت شده در زمینه تولید تبخیر کننده مطابق با استانداردهای Asme , ul , CE8FM می باشد. شرکت مزبور دارای گواهینامه ISO 9001 در زمینه تولید این محصول می‌باشد. در یک تبخیر کننده با حرارت مستقیم، همانطور که از اسمش پیداست، نوعی از تبخیر کننده است که حرارت مستقیم با صفحه مبدل حرارتی در تماس می باشد.

در این دستگاه LPG که به صورت مایع می باشد پس از طی فرآیند مربوطه به صورت تبخیر شده درمی‌آید. اجزای اصلی یک تبخیر کننده با حرارت مستقیم مشتمل بر هفت بخش است:
• شیر ورودی مایع و مجموعه شناور
• مخزن مایع یا مبدل حرارتی
• رگلاتور منبع حرارتی
• ترموستات
• مشعل
• شیر کنترل ظرفیت
• سوپاپ اطمینان

نحوه کارکرد یک تبخیر کننده
زمانی که شیر قطع جریان به روی منبع مایع باز می‌باشد، توسط فشاری که در مخزن گاز می باشد، مایع به داخل مبدل حرارتی رانده می‌شود. به محض اینکه سطح مایع بالا می آید، مقداری از این مایع شروع به جوشیدن می‌کند تا اینکه فشار حاصله با فشار ورودی از مخزن برابری می‌کند. موقعی که مایع گرم می‌شود به سمت بالا حرکت می‌کند و این حرکت به سمت بالا سبب می‌شود که شناور نیز به سمت بالا حرکت کند، با این حرکت جریان مایع به درون مبدل حرارتی قطع خواهد شد.

زمانی که مشعل یا مشعل ها روشن هستند، گرمای حاصله از مشعل ها سبب جوشش مایع درون مبدل حرارتی می‌شود. زمانی که هیچ نیازی به بخار نیست فشار این مرتبه بر عکس عمل می‌کند و فشار به سمت مخزن بیشتر می گردد. هر زمانی که فشار درون مبدل حرارتی به این سمت می رود که بالاتر از فشار مخزن باشد، اختلاف فشار حاصله باعث می‌شود که گاز مایع به سمت شیر ورودی مخزن روانه گردد. به خاطر وقوع چنین پدیده ای (عمل جوشیدن)

و یا برگشت گاز مایع به درون مخزن) سطح مایع درون مبدل حرارتی پایین می آید. در نتیجه سنسور حرارتی بخار گرمتر را حس می‌کند و مشعل های اصلی خاموش می گردد. به محض اینکه میزان نیاز افزایش می یابد، فشار درون مبدل حرارتی کاسته می‌شود. در نتیجه، مایع به سمت مبدل روانه می گردد، در این زمان سنسور مایع سرد را حس می‌کند و در نتیجه باعث روشن شدن مشعل ها می‌گردد.

طی عملیات مستتر، مشعل ها به طور متناوب روشن و خاموش می گردند تا سطح بخار موردنیاز را همیشه به یک میزان حفظ کنند. به موازات اینکه حجم بخار از سطح موردنیاز بالاتر می گردد، مبدل حجم بسیار کوچکی از مایع را درون خود جای می دهد. به خاطر داشته باشید تنها زمانی که مبدل حجم بالایی از مایع را درون خود جای می‌دهد زمانی است که میزان موردنیاز برابر یا بالاتر از ظرفیت تبخیر کننده ها می باشد.

هر زمان که میزان موردنیاز از ظرفیت تبخیر کننده فراتر می رود، شیر کنترل ظرفیت وارد کار می‌شود که باعث محدود شدن نرخ خروجی از مبدل تا سقف ظرفیت ماکزیمم تبخیر کننده، می گردد.
شیر کنترل ظرفیت، شیری است که با فنر ساخته شده است و بالای خروجی مبدل نصب گردیده است. LPG مایع به قسمت فوقانی شیر می رسد و بخار درون مبدل به قسمت تحتانی شیر می رسد. در طی زمان کارکرد نرمال، شیر با فشار فنر باز می‌ماند.

زمانی که اختلاف فشار مایع/ بخار از نیروی فنر فراتر رود، فشار مایع باعث بسته شدن شیر کنترل ظرفیت می گردد. این عمل باعث تشدید افت فشار خواهد شد. در عوض، عمل شیر مذکور، هرچه بیشتر سبب کاهش حجم خروجی بخار از دستگاه می گردد. با عمل خفه کردن گاز، فشار گاز خروجی کاسته می گردد. این عمل اجازه می دهد که فشار درون مبدل حرارتی به مقدار سابق برگردد و حجم مناسبی از گاز در اختیار مشعل ها قرار دهد. در صورت کار در چنین شرایطی است که تبخیر کننده دائماً در حین پروسه و کار باشد.

شکل 1 – عملکرد تبخیر کننده

فصل 2- نصب تجهیزات
رؤوس
– دستگاه را طوری نصب نمائید که با قواعد حاکم و جاری تطبیق داشته باشد.
– اتصالات مربوط به لوله کشی‌ها را با ترکیبی از آب بندهایی که مورد تأئید جهت مصرف LPG تکمیل کنید.
– خطوط لوله های زمینی فوق می بایست به طور مناسبی در مقابل فرسایش حفاظت گردد.
– خطوط لوله خروجی تبخیر کننده تا رگلاتور مرحله اول می بایست که به سمت تبخیر کننده سرازیر گردد تا اجازه دهد عمل متراکم شدن در خطوط بخار صورت پذیرد و مایع بتواند مجدداً به سمت تبخیر کننده باز گردد.

– هرگونه شی خارجی را از مسیر لوله ها قبل از نصب اتصالات پاک کنید.
– تمامی اتصالات و ملحقات همانطور که مشخص شده است را برای پیدا کردن نشتی ها تست کنید. درست قبل از زمانی که سیستم لوله کشی تحت سرویس قرار گیرد.

باز کردن بسته بندی و مونتاژ اولیه
باز کردن بسته بندی
به محض دریافت تبخیر کننده از سلامت بسته بندی اطمینان حاصل نمائید. سپس به دقت بسته را باز نموده و دستگاه را از هر جهت، بررسی نمائید تا صدمه ای ندیده باشد.

مونتاژ اولیه
مطابق جدول شماره (1) در بدو امر درپوش یا درپوشهای هواکش را بر قسمت فوقانی دستگاه نصب کنید. مراقب باشید که محل نصب تبخیر کننده حداقل 15 فوت (5 متر) نسبت به شیرآلات مخزن ذخیره سازی فاصله داشته باشد.

همانطور که در شکل شماره (2) مشاهده می نمائید، تبخیر کننده را در یک سطح محکم و غیر قابل اشتعال مستحکم نمائید. دقت نمائید که محل نصب تبخیر کننده باید درست در محلی باشد که در مسیر تردد وسایل نقلیه نباشد.

جدول شماره (1)- فاصله ها از تبخیر کننده
عنوان حداقل فاصله با تبخیر کننده
مخزن ذخیره سازی 10 فوت (3 متر)
شیرآلات مخزن ذخیره سازی 15 فوت (5 متر)
محل حمل 15 فوت (5 متر)
نزدیکترین ساختمان یا سایر دارائی ها 25 فوت (25/8 متر)
شکل شماره 3- نصب تبخیر کننده های H 40/40 و 40/80 گالنی

احتیاط
توجه

خطوط توزیع بخار (شکل شماره 3 را مشاهده کنید)
خطوط توزیع بخار حتماً می بایست با توجه به نوع کار، سایزبندی و طراحی گردد.
جدول شماره 2- سایز بندی خطوط توزیع بخار بهینه
طول خط گاز (فوت) تا 50 فوت 50 تا 150 فوت 150 تا 250 فوت
تبخیر کننده 40 گالنی 1 اینچ اینچ 2 اینچ
تبخیر کننده 80 گالنی اینچ اینچ 2 اینچ

مواردی که می بایست در طراحی خطوط توزیع بخار مدنظر داشت
1- یک عدد شیر قطع جریان با حداقل فشار کاری psi250 نصب نمائید.
2- یک عدد رگولاتور مرحله اول و تا حد ممکن نزدیک به تبخیر کننده نصب کنید، اما مراقب باشید که این فاصله 24 اینچ (8 متر) بیشتر از محل خروجی تبخیر کننده نباشد، فشار خروجی رگلاتور می بایست 4 تا 6 پوند کمتر از فشار بخار اشباع شده مخزن در پائین ترین دمای ممکن تنظیم گردد. از همین روست که این تنظیمات نیاز است که به صورت دوره ای صورت پذیرد.
3- رگلاتور مرحله دوم (یا فشار ضعیف) باید تا حد ممکن به تجهیزات و کالای مصرف کننده نزدیک باشد.

4- یک عدد سوپاپ در خط هم جهت تخلیه فشار اضافی رگلاتورها می بایست نصب گردد، و اگر هم از یک سوپاپ اطمینان در خط استفاده شد، فشار سوپاپ را طوری تنظیم کنید که تقریباً 10 پوند بالاتر فشار خروجی رگلاتور مرحله اول باشد.

ورودی مایع
نکته

1- در محل ورودی مایع به تبخیر کننده یک صافی اینچ با مش 60 نصب نمائید.
2- یک شیر قطع جریان با حداقل فشار کاری psi 250 در مدخل ورودی مایع نصب کنید.
3- خط لوله مایع از طرف مخزن به سمت تبخیر کننده می بایست که از یک اندازه مناسب برخوردار باشد. چرا که تبخیر کننده می بایست با یک ظرفیت کامل تغذیه گردد.
4- در مرحله آخر تبخیر کننده را به مخزن ذخیره سازی نصب نمائید.

خط بایپاس بخار (اختیاری) (شکل شماره 3 را مشاهده بفرمائید)
1- یک رگلاتور مرحله اول در خروجی بخار بر روی مخزن ذخیره سازی نصب نمائید.
فشار خروجی این رگلاتور را 2 تا 4 پوند کمتر از فشار رگلاتور تبخیر کننده تنظیم نمائید. سپس اگر تبخیر کننده دارای بار اضافی شد یا فشار خروجی آن افت پیدا کرد، رگلاتور بر روی مخزن ذخیره سازی به طور اتوماتیک این موضوع را رفع می نماید.
2- از رگلاتور فوق یک خط لوله به داخل تبخیر کننده بکشید.

خط تغذیه مشعل (اختیاری)
مشعل های تبخیر کننده توسط بخار خروجی از تبخیر کننده، جایی که حداقل متراکم سازی اتفاق می افتد، تغذیه می شوند. در مناطقی که مشکلی از بابت وجود مقدار زیادی LPG و فشار ناشی از آن وجود دارد، یک خط تغذیه بخار جداگانه ای به سمت مشعل ها در تبخیر کننده ممکن است که نصب گردد. اگر قرار شد که از یک خط تغذیه جداگانه مشعل استفاده گردد، مراحل زیر می بایست لحاظ گردد:

1- خط لوله اینچ ورودی رگلاتور مشعل را جدا نمائید.
2- خط لوله اینچ گوه روی مبدل حرارتی را جدا کنید و توسط یک درپوش آن را ببندید.
3- یک رگلاتور مرحله اول را تا جایی که ممکن است به خروجی بخار مخزن نزدیک باشد، نصب کنید. یک شیر قطع جریان دستی می بایست پیش از رگلاتور نصب شده باشد.
4- خط تغذیه از رگلاتور مرحله اول را به رگلاتور مشعل در تبخیر کننده نصب نمائید. مطمئن شوید که خط تغذیه از سایر و اندازه مناسبی باشد تا بتواند حداکثر نرخ ورودی از مشعل یا مشعل های تبخیر کننده را کسب کند. (شکل شماره 1 را مشاهده کنید)

پمپ مایع (اختیاری)
فشار مایع در ورودی تبخیر کننده می بایست حداقل 6 پوند بالاتر از فشار تخلیه باشد. اگر فشار مخزن نتواند به این حد برسد از یک پمپ در طول خط استفاده کنید تا این حداقل فشار را بتواند حفظ کند.

نصب تجهیزات Economy (اختیاری)
یک تبخیر کننده زمانی بهینه و اقتصادی عمل می‌کند که هر زمان که موردنیازباشد کار کند نه اینکه به صورت دائم این کار صورت پذیرد. ورودی یک تبخیر کننده به صورتی عمل می‌کند که بالاترین بهره اقتصادی را دارد و هرگونه اتلاف انرژی را از بین می‌ برد. برای همین منظور ما نصب تبخیر کننده های Algas را که با بایپاس بخار اولیه ای ترکیب شده است، به شما توصیه می کنیم. برای رسیدن به این هدف شما نیاز به یک کیت economy که شامل چندین شیر و رگلاتور است، دارید.

شکل شماره 4- قسمتهای Economy
پس از نصب تبخیر کننده، رگلاتورهای Economy kit را مطابق مراحل زیر نصب نمائید:
1- رگلاتور اولیه بخار را در خط بخار با فشار 10 پوند نصب کنید. رگلاتور می بایست طوری نصب گردد که هرگونه گاز متراکم شده ای بین رگلاتور و مخزن بتواند به داخل مخزن برگردد.
2- رگلاتور بخار ثانویه را در خروجی تبخیر کننده نصب کنید و فشار آن را حدوداً 3 پوند بالاتر از فشار رگلاتور مرحله اول یعنی 13 پوند قرار دهید.

3- بین رگلاتور ثانویه و خروجی تبخیر کننده، رگلاتور economy را در جهت عکس طوری نصب کنید که طرف خروجی رگلاتور به طرف تبخیر کننده باشد. این رگلاتور می بایست در فشار 30 پوند تنظیم گردد.

تفکیک کننده رسوبات (اختیاری)
FILTAIRE یک نوع وسیله فیلتر کردن می باشد که جهت به تله انداختن هیدروکربن موجود در بخار گاز LPG مصرف می گردد. همچنین این وسیله جهت به تله انداختن سایر مواد اضافی موجود در مخزن ذخیره و یا سایر تجهیزات، مورد مصرف واقع می‌گردد.

ناخالصیهای مذکور درون دستگاه فوق جمع شده و به طور دوره ای دفع می گردند. هیدروکربنهای باقی مانده که نقطه جوش بالاتر از LPG خالص دارند به وسیله فیلتر به تله انداخته می‌شوند.
یک مجموعه FILTAIRE شامل اقلام ذیل می باشد:
– اتصالات ورودی و خروجی
– شیر تخلیه (5)
– فشارسنج (4)
– دریچه (منفذ) (6)
– مجموعه کاملی از شیرهای بایپاس برای پاکسازی (3 و 2 و 1).
شیرهای بایپاس این قابلیت را به سیستم می دهد که سیستم به کار خود حتی زمانی که FILTAIRE جدا شده باشد، ادامه دهد. آیتمهای 6 و 5 و 4 در مجموعه کامل FILTAIRE وجود دارد.


برای دریافت پروژه اینجا کلیک کنید
شنبه سیم 5 1395
(0) نظر
برچسب ها :
X